Ogród cieni

Inne tytuły:
Saga o Dollangangerach
Autor:
Virginia Cleo Andrews (1923-1986) ...
Wydawcy:
Legimi (2016)
Wydawnictwo Świat Książki (1995-2016)
Świat Książki Weltbild Polska Sp. z o. o (2013)
Libros Świat Książki (1995)
Wydane w seriach:
Rodzina Dollangangerów
ISBN:
83-7129-850-1, 978-83-273-0163-5
978-83-7943-015-4, 978-83-7943-013-4
Autotagi:
druk
Więcej informacji...
4.0

"Ogród cieni" to piąta i ostatnia część mrocznej sagi o rodzinie Dollangangerów. Dowiemy się, jaki był początek tej historii pełnej tajemnic, dramatycznych wydarzeń i waśni między krewnymi. Cofamy się do roku 1918. Olivia Winfield jest młodą, niewinną dziewczyną. Do niedawna uważała, że żaden mężczyzna nie zaakceptuje jej wysokiego wzrostu i obawiała się staropanieństwa. Teraz wprost nie może uwierzyć w swoje szczęście. Po krótkiej znajomości przystojny i inteligentny Malcolm Foxworth poprosił ją o rękę. Jednak romantyczne marzenia świeżo poślubionej żony szybko legną w gruzach. Mąż okazuje się aroganckim, okrutnym despotą. Od Olivii oczekuje przede wszystkim urodzenia dzieci i sprawnego zarządzania ponurą rodzinną posiadłością - Foxworth Hall. Sytuacja jeszcze się pogarsza, gdy do domu wraca z kilkuletniej podróży Garland, ojciec Malcolma, z młodziutką i piękną żoną Alicją.(opis z okładki książki).
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ogród cienia- mimo, iz jest to piąta część sagi możnaby było traktować ją jako pierwszą. Opisuje ona losy rodziców Corine (Malcolma i Olivii) i ich posiadłości Foxworth Hall. Mimo, iż książka jest pisana przez dwóch różnych autorów (niestety V.C. Anrdews nie zdażyła jej ukończyć) tylko nieliczni dostrzegają różnice w tekście. • Mnie osobiście cała saga ujeła, oczekiwałam każdej książki jak roślina wody. Polecam
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
monikam1986
Opis
Inne tytuły:Saga o Dollangangerach Saga o Dollangangerach T. 5.
Autorzy:Virginia Cleo Andrews (1923-1986) Jerzy Zygmunt Łoziński (1925-1996)
Tłumacz:Jerzy Zygmunt Łoziński (1925-1996)
Ilustracje:Jerzy Zygmunt Łoziński (1925-1996)
Wydawcy:Legimi (2016) Wydawnictwo Świat Książki (1995-2016) Świat Książki Weltbild Polska Sp. z o. o (2013) Libros Świat Książki (1995)
Serie wydawnicze:Rodzina Dollangangerów
ISBN:83-7129-850-1 978-83-273-0163-5 978-83-7943-015-4 978-83-7943-013-4
Autotagi:druk książki literatura
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Biblioteka Kraków otrzymała od Wydawnictwa Literatura kilkanaście książek wydanych w roku 2018. Przeglądając ten zbiór zainteresowałam się jedną z nich. Na okładce znalazła się cyfra 38, w jej wnętrzu twarze dziewczyn, a obok przerażony, samotny chłopiec. Na odwrocie okładki znalazło się zdanie: Jak pokonać nieśmiałość, zdobyć 38 koleżanek i doprowadzić kumpla do szału? Nie pozostało nic innego, jak zajrzeć do środka i przekonać się, o czym właściwie napisał Rafał Witek, laureat wielu nagród literackich, w książce Michał i 38. • Bohaterem jest tytułowy Michał, brat Marianki i miłośnik pociągów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie szalona decyzja chłopca, który dla swojej pasji jest w stanie się poświęcić i... zapisać na chór. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu w oddalonej od centrum dzielnicy. Oznacza to, że będzie mógł podróżować 38 przystanków zarówno metrem, jak i tramwajem. Na pierwszym spotkaniu okazuje się jednak, że realizacja marzeń będzie wyzwaniem dla Michała. Z natury nieśmiały znajdzie się w towarzystwie wielu dziewczynek, w dodatku będzie musiał wziąć udział w przesłuchaniu i zaśpiewać przed panią Karoliną. Czy chłopiec poradzi sobie z tym wyzwaniem i zostanie w chórze? Czy pokona nieśmiałość i zaśpiewa solo na ważnym koncercie? Jeżeli jesteście ciekawi, jak zakończy się przygoda z chórem, odsyłam Was do książki. • Inspiracją dla Rafała Witka była działalność warszawskiego chóru Mille • Voci, który obecnie liczy blisko 100 dzieci. Znaczną część ich repertuaru stanowią utwory włoskiego chóru Piccolo Coro Mariele Ventre dell’Antoniano, którego fanką jest również mama Michała i Marianki. Czytając książkę dzieci obserwują wewnętrzną przemianę bohatera, jego walkę z nieśmiałością, strachem przed występami publicznymi oraz ciekawością 38 dziewczyn, a przy tym śmieją się z sytuacji i przygód bohaterów. Opowiadanie świetnie uzupełniają ilustracje Joanny Kłos, które oddają emocje, są dynamiczne i wielobarwne. Warto zwrócić również uwagę na wyklejkę. Znalazły się tam czarno-białe twarze koleżanek bohatera, które mogą nieco przerażać, ponieważ wszystkie uchwycone zostały w momencie śpiewu. Książka o realizacji marzeń, przyjaźni, rozwijaniu zainteresowań, integracji, której nie powinno zabraknąć w domowej bibliotece. • Paulina Knapik • Biblioteka Kraków
foo