Zwiadowcy: Okup za Eraka

Tytuł oryginalny:
Erak's ransom
Autor:
John Flanagan
Tłumacz:
Stanisław Kroszczyński
Wydawca:
Wydawnictwo Jaguar (2006-2017)
Wydane w seriach:
Zwiadowcy
Ranger's apprentice
Zwiadowcy - John Flanagan
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.8 (9 głosów)

Oto historia z czasów, gdy Will był uczniem Halta - historia, której jeszcze nie znacie... Siódmy tom bestsellerowej serii Johna Flanagana, która sprzedała się na świecie w wielomilionowym nakładzie. Rozgrywający się niedługo po wydarzeniach opisanych w "Bitwie o Skandię", "Okup za Eraka" jest chronologicznie wcześniejszy niż "Czarnoksiężnik z Północy" oraz "Oblężenie Macindaw". Marzenie Willa wreszcie się spełniło. Po długiej, pełnej niebezpiecznych przygód nauce, otrzymał wreszcie odznakę królewskiego zwiadowcy... Araluen zawarł właśnie przymierze z wojowniczymi Skandianami, jednak pakt staje pod znakiem zapytania, gdy przywódca wojowników Północy znika, porwany przez tajemnicze pustynne plemię. Will, Halt, Gilan, Evanlyn, Horace i Svengal ruszają tropem Aridianów, aż na bezlitosną, spaloną słońcem pustynię. Od tego, czy uda im się uwolnić Eraka, zależy przyszłość Araluenu. Ale bezmierne, pozbawione życia piaski rządzą się własnymi prawami, a zasady, które obowiązują na ziemiach koczowników nie są tymi, których nauczył się Will... Obcy na obcej ziemi, bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko z porywaczami, ale stawić czoła burzom piaskowym i koszmarnemu gorącu, które przemieniło krainę Aridianów w piekło -piekło, w którym nic nie jest takie, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Erak - władca Skandian z powodu braku żywności postanawia zaatakować bogate miasto u wybrzeży Arydii. Pojmany przez mieszkańców wysyła swego zastępcę do przyjaciół w Araluenie z prośbą o pomoc. Zwiadowcy ruszają w wielką podróż by ratować wodza piratów. Wielka burza piaskowa, tropy na pustyni, konne wyścigi i wielka bitwa to wszystko by wciągnąć czytelnika. Czy Will zda ostateczny egzamin? Jakie zdolności skrywa księżniczka Cassandra? Kto jest najbliższy sercu Willa? Jak odnaleźć zaginionego w burzy wierzchowca?
  • Za dużo idealnych bohaterów aby ktoś mógł się wyróżnić... • Są lepsze części od tej.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
HaFaGo
Opis
Inne tytuły:Okup za Eraka [7] Zwiadowcy Księga 7. Zwiadowcy T. 7.
Autor:John Flanagan
Tłumacz:Stanisław Kroszczyński
oraz:Stanisław Kroszczyński
Wydawca:Wydawnictwo Jaguar (2006-2017)
Serie wydawnicze:Zwiadowcy Ranger's apprentice Zwiadowcy - John Flanagan
ISBN:978-83-7686-018-3 978-83-7686-023-7 978-83-7686-096-1 978-83-7686-121-0 978-83-7686-429-7 83-7686-023-7 978-83-7686-025-7 978-83-76686-023-7
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika fantastyka książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 46 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo