Stażystka

Autor:
Alicja Sinicka
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2020)
Legimi (2020)
ISBN:
978-83-66436-57-2, 978-83-66520-07-3
978-83-66520-16-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.5 (10 głosów)

Zakazany układ i seria tajemniczych zbrodni.

Wciągający thriller psychologiczny Alicji Sinickiej.

Marek Skalski szuka stażystki. Pomaga mu w tym Ewa Skalska, która bardzo dobrze zna swojego męża. Wie, która kandydatka go zaintryguje. Wie, jakie będzie miała włosy i kolor oczu. Wie, że Marek ponownie ją zdradzi.

Klaudia Neter nie ma wątpliwości, że ten staż jest jej szansą na lepszą przyszłość. Z czasem odczuwa jednak coraz większy niepokój. Zostaje uwikłana w niebezpieczny trójkąt, lecz zamierza się z niego wycofać.

W Oławie zostaje znalezione ciało jednej z dwóch zaginionych młodych kobiet. Każda z nich wcześniej odbywała staż u Skalskiego. Klaudia zaczyna obawiać się o własne życie. Nie wie jednak, z której strony może nadejść niebezpieczeństwo.

__

O autorce:

Alicja Sinicka – pisarka z Oławy, znana czytelnikom z powieści „Oczy wilka”, „Winna” i „W jego oczach”. Z zawodu jest inżynierem i ekonomistką, a każdą wolną chwilę poświęca pisaniu, które jest jej wielką pasją. Jej książki charakteryzują się wyjątkowym stylem opowiadania i wyrazistymi bohaterami.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo wciągająca książka. Thriller pomieszany z romansem. Do końca nie można wytypować zabójcy. • Czyta się ją może nie lekko, ale wciąga z biegiem czasu. • W miarę rozwoju sytuacji, zdajemy sobie sprawę, iż zarówno Ewa, jak Marek coś ukrywają. Zakończenie jest nieprzewidywalne.
  • Stażystka" Alicji Sinickiej to powieść która wciąga. Autorka przez całą książkę naprowadza czytelnika na inny tor. Ja do końca książki myślałam że mordercą jest ktoś inny. • Zakończenie jest dosyć zaskakujące. Muszę przyznać, że zakończenie pomimo ze zaskoczyło to i trochę mnie rozczarowało. Dla mnie trochę mało prawdopodobne. • Wydarzenia są przekazywane oczami Klaudii (nowej stażystki ) i Ewy - żony Marka Skalskiego. • I to właśnie oni są głównymi postaciami w tej książce no i jest jeszcze Pani Janina opiekunka kotów i właścicielka domu w którym mieszka Klaudia. No właśnie koty. Ja uważam że w tej książce nie musiało być zabójstwo kota. • Jak sama nazwa książki wskazuje w firmie Skalskiego jest etat na stażystkę. Stażystka ta ma by przede wszystkim uroczą blondynką. Marek Skalski właśnie takie lubi. Konkurs wygrywa Klaudia. • Poprzednio tę posadę zajmowała Wiktoria i Daria obie w trakcie odbywania stażu giną a nieudolne śledztwo wykazuje, że popełniły samobójstwa. • Marek Skalski to 39-letni przystojny biznesmen, właściciel dużej firmy. Ma również żonę i dzieci (dwóch chłopczyków - bliźniaków). Ewa wie, że jej mąż Marek znów ją zdradzi i stara się z tym jakoś funkcjonować. • Czy Klaudia również zostanie zamordowana? • i kim okaże się morderca? • Czy Ewa i tym razem przetrwa kolejną zdradę męża? • Tego dowiecie się z książki. • Powieść "Stażystka" Alicji Sinickiej to genialny thriller psychologiczny. Książkę czyta się bardzo szybko. • Jest ryzyko, są silne emocje, jest strach. • Jedno jest pewne w tej książce nie ma normalnych osób, każda ma problemy i każda pozbawiona jest wyrzutów sumienia.
  • Fajna książka szybko się czyta. Zakończenie zaskakujące (niekoniecznie na plus). Mimo to chętnie sięgnę po kolejne książki tej autorki.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Od 8 do 15 maja odbywa się XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Biblioteka Kraków przygotowała atrakcyjny program wydarzeń na ten czas. W trosce o zdrowie uczestników większość z nich odbywa się on-line. • „Znajdziesz mnie w bibliotece” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek. Rozpoczyna się on w sobotę 8, a kończy 15 maja. W związku z XVIII edycją ogólnopolskiej akcji, Biblioteka Kraków wysuwa propozycje nie do odrzucenia. Zaplanowano m.in. spotkania z ilustratorką Emilią Dziubak, laureatką I edycji Nagrody Żółtej Ciżemki oraz z poetkami Małgorzatą Kulisiewicz oraz Barbarą Zajączkowską; spektakl teatralny dla najmłodszych grany przez aktorów z Teatru Otwartego TO pt. „Co mogą smoki, a czego nie? Zaraz dowiesz się!”; wydarzenie literacko-podróżnicze dla dzieci i młodzieży z Borysem Tynką (certyfikowanym przewodnikiem po Odessie i nie tylko). • Z kolei na bibliotecznym kanale YouTube i Facebooku zostaną opublikowane filmy promujące Bibliotekę Kraków i jej odnowione filie, a także nagranie wernisażu wystawy prac malarskich członków Polskiego Związku Głuchych. • Zapraszamy też do zobaczenia dwóch wystaw: fotograficznej – „Andrzej Wajda w obiektywie Konrada Pollescha” z okazji 5. rocznicy śmierci wybitnego reżysera w Filii nr 3 (pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3) oraz graficznej interpretacji opowiadania Sławomira Mrożka pt. „Niżej” Edyty Stajniak, pracownika ASP w Krakowie, w Filii nr 49 (os. Tysiąclecia 42). • Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbędzie się głównie w przestrzeni wirtualnej, jednak część wydarzeń będzie miała również miejsce bezpośrednio w filiach. W Filii nr 16 przy ul. Radzikowskiego 29 Czytelnicy będą mogli wziąć udział w zabawie „Książka-niespodzianka z biblioteką w tle”. Wybór lektury może nastąpić na podstawie krótkich haseł opisujących wybraną książkę skrytą w papierze. W tym miejscu hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” nabiera szczególnego znaczenia…
foo