Atlas nieba:

najwspanialsze mapy, mity i odkrycia we wszechświecie

Tytuł oryginalny:
Sky atlas
Autor:
Edward Brooke-Hitching
Wydawca:
Dom Wydawniczy Rebis (2019-2021)
ISBN:
978-83-8062-551-8, 978-83-8188-296-5
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...

Piękna jak nocne niebo książka, która odkrywa tajemnice wszechświata. Oto niebo w postaci, w jakiej nigdy przedtem go nie przedstawiano: królestwo gwiazd i planet, lecz również bogów, demonów, płanetników, podniebnych żeglarzy, średniowiecznych kosmitów, mitycznych stworzeń i grasujących duchów. Po ogromnym światowym sukcesie "Atlasu lądów niebyłych" i "Złotego atlasu" nadszedł czas na najpiękniejsze opowieści i mapy, jakie powstały z dążenia ludzkości do poznania firmamentu niebieskiego.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kiedyś Vincent Willem van Gogh powiedział: Ze swojej strony nic • nie wiem z całą pewnością, ale widok gwiazd sprawia, że śnię. Od zawsze gwiazdy i niebo – pełne tajemnic – fascynowały ludzi. O tym, jak ciekawy jest wszechświat oraz jak postrzegany był w różnych epokach, dowiemy się z książki Edwarda Brooke’a-Hitch inga • pt. Atlas nieba. Najwspanialsze mapy, mity i odkrycia we wszechświecie. Publikacja przedstawia w sposób chronologiczny największe osiągnięcia astronomii. Poznajemy złowieszcze komety, zegary słoneczne, aztecki kamień księżycowy, sześciometrowy teleskop • refl eksyjny Williama Herschela, asteroidy, współczesne sondy orbitujące oraz wszelkie teorie fizyczne, a także sylwetki najsławniejszych obserwatorów nieba: Galileusza, Kopernika, Keplera i Halleya. Słowo Atlas znalazło się w tytule nieprzypadkowo. Książka pełna jest niesamowitych ilustracji, map, rycin i rękopisów, które zwracają uwagę czytelnika na równi z wiadomościami zawartymi w tekście. Autor dzieła to członek Królewskiego Towarzystwa Geofizycznego, znany z zamiłowania do wszelakich map. Zamieszczone w tej książce informacje i obrazy pokazują, w jak różnorodny sposób postrzegano niebo przez wieki oraz jak dużo jeszcze jest przed nami do odkrycia. • Ludmiła Guzowska
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Edward Brooke-Hitching
Tłumacz:Janusz Szczepański
Wydawca:Dom Wydawniczy Rebis (2019-2021)
ISBN:978-83-8062-551-8 978-83-8188-296-5
Autotagi:druk historia ikonografia książki literatura literatura stosowana publikacje popularnonaukowe
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo