Kasztanowy ludzik

Tytuł oryginalny:
Kastanjemanden
Autor:
Søren Sveistrup
Tłumacz:
Justyna Haber-Biały
Wydawcy:
Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2019)
Grupa Wydawnicza Foksal (2019)
Wydawnictwo WAB (2018-2019)
Wydawnictwo W. A. B (2018)
ISBN:
978-83-280-6993-0, 978-83-280-7400-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.4 (14 głosów)

Jeżeli znalazłeś kasztanowego ludzika, to znaczy, że jest już za późno... 📖 Psychopata terroryzuje Kopenhagę - krwawo morduje swe ofiary, a na miejscach zbrodni pozostawia ręcznie zrobione kasztanowe ludziki. Policja szybko odkrywa, że ślady w tajemniczy sposób prowadzą do dziewczynki, która została uznana za martwą - chodzi o porwaną rok wcześniej córkę minister spraw społecznych. Do jej zabicia przyznał się pewien mężczyzna, a sprawę uznano za wyjaśnioną. Tragiczny zbieg okoliczności czy też te dwie sprawy faktycznie łączy coś mrocznego? Kim jest tajemniczy morderca? By ocalić niewinnych, detektywi muszą połączyć siły i toczyć walkę z czasem ⏱ Ponieważ szaleniec ma misję, która jeszcze się nie skończyła... Nikt nie jest bezpieczny! 💬 "Książka pełna adrenaliny, będziesz spijać każde słowo! Pokochałem ten thriller!" - A.J. Finn, autor "Kobiety w oknie" źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książkę czyta się świetnie,jest ciekawa. Szczegółowe opisy pozwalają na zrozumienie akcji,choć autor oczywiście nie wyjaśnia wszystkiego. Trzyma w napięciu, pozwala puścić wodze wyobraźni. Choć wygląda na typowy kryminał,nie jest nim tak do końca. Wymaga przemyślenia. Naprawdę warto ją przeczytać.
  • „Kasztanowy ludzik” - debiut Sorena Sveistrupa. Trzeba przyznać, że to całkiem udany kryminał. Akcja wartka, ciekawe kreacje bohaterów, interesująca intryga i zaskakujące zakończenie. • Rzecz dzieje się w Kopenhadze, która od dłuższego czasu żyje pod presją psychopaty. Terrorysta ten w niezwykle sprytny sposób dokonuje kolejnych morderstw sygnowanych kasztanowymi ludzikami. Jest nadzwyczaj bystry, szybki w działaniu i nieuchwytny. Wszystko wskazuje na to, że kluczem do rozwiązania całej tej sprawy jest pewna dziewczynka. W chwili obecnej uznana została za martwą po ponad rocznych poszukiwaniach. Problem zasadniczy tkwi również w tym, że była ona córką minister spraw społecznych, która jak się okazuje wiele szczegółów ze swego dzieciństwa nie chce pamiętać. Do zabicia córeczki pani minister przyznał się jeden człowiek, dlatego z czasem sprawę tą zamknięto. Szkoda tylko, że prawda jest zupełnie inna i to ona jest kluczem do rozwiązania zagadki związanej z obecnymi zabójstwami. • Książkę tą czyta się naprawdę z zapartym tchem. Momentami jest bardzo wstrząsająca i okrutna. Niektóre jej strony dosłownie „ociekają krwią”… Jedyny minus to długość fabuły. Jak na jednowątkowy kryminał to według mnie odrobinę zbyt wiele jest w nim trupów, co momentami spowalnia nieco bieg zdarzeń i odwleka w czasie rozwikłanie tajemnicy związanej z morderstwami. Jednak w ogólnym rozrachunku „Kasztanowy ludzik” to rzecz godna uwagi.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Biblioteka Kraków zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w cyklu spotkań online pt. „Czytanie – odkrywanie”, z autorami ulubionych książek, wyróżnionych nominacją w ogólnopolskim konkursie literackim Nagroda Żółtej Ciżemki. • Między 18 listopada a 4 grudnia 2020 odbędzie się dziesięć takich spotkań i zarazem warsztatów z książką, których gośćmi będą: Cezary Harasimowicz – uznany scenarzysta filmowy ale również twórca poruszających wiel­opok­olen­iowy­ch historii rodzinnych, Melania Kapelusz – lubiana przez dzieci autorka m.in. przygód Świerszczyka, Barbara Kosmowska – pisarka wielokrotnie nagradzana za swoje powieści dla najmłodszych, w tym laureatka I edycji Żółtej Ciżemki za „Niezłe ziółko”, Wojciech Mikołuszko – autor popularnych opowieści przyrodniczych, Katarzyna Ryrych – ceniona przez nastolatków za podejmowanie w powieściach ważnych dla nich tematów. • Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie biblioteka.krakow.pl • Dla osób, które wezmą udział w co najmniej trzech internetowych spotkaniach Biblioteka Kraków przygotowała upominki. • HARMONOGRAM • 🔸Spotkanie autorskie z Wojciechem Mikołuszko – 18 listopada 2020 r. godz. 10:00 • 🔸 Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską – 20 listopada 2020 r. godz. 11:00 • 🔸 Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz – 23 listopada 2020 r. godz. 12:00 • 🔸Spotkanie autorskie z Wojciechem Mikołuszko – 25 listopada 2020 r. godz. 11:30 • 🔸 Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych – 26 listopada 2020 r. godz. 11:45 • 🔸 Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych – 26 listopada 2020 r. godz. 12:45 • 🔸 Spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem – 27 listopada 2020 r. godz. 11:00 • 🔸 Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz – 2 grudnia 2020 r. godz. 12:00 • 🔸 Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską – 3 grudnia 2020 r. godz. 11:00 • 🔸 Spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem – 4 grudnia 2020 r. godz. 11:00 • Spotkania ujęte są w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Po Magiczny słoik Lary Williamson sięgnęłam zachęcona bardzo pochlebnymi recenzjami i muszę przyznać, że książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Poruszony w niej został bardzo ważny i trudny problem dla dziecka, a mianowicie zmiany – czy to otoczenia, np. nowa szkoła, czy sytuacji rodzinnej, np. rozwód rodziców. W takim właśnie położeniu znalazł się główny bohater książki, Maciek. Chłopiec po rozwodzie rodziców przenosi się z mamą w zupełnie inne miejsce, zmienia również szkołę. Nowe okoliczności są dla niego bardzo trudne, nie potrafi poradzić sobie z rozstaniem rodziców, a w szkole nie zna nikogo. Pomocną dłoń usiłuje mu podać Malina, wesoła energiczna dziewczynka – nowa koleżanka z ławki. Mimo iż dziewczynka bardzo się stara, nie jest w stanie początkowo przebić się przez mur rozpaczy, jaki wokół siebie roztoczył chłopiec. Nie zniechęca się jednak i próbuje zaprzyjaźnić z Maćkiem, jednak kiedy jego rozpacz zaczyna ją przerastać, na pomoc przybywają z dobrymi radami rodzice Maliny. Na jaki pomysł wspólnie wpadli i czy uda się wydobyć chłopca spod czarnej deszczowej chmury? I jaką rolę odegra tytułowy słoik? Warto dowiedzieć się czytając tę niezwykłą, mającą walory terapeutyczne książkę. Jest to bardzo wzruszająca opowieść (sama uroniłam niejedną łzę), której najważniejszym przesłaniem jest to, że po deszczu zawsze wychodzi słońce i na smutek także znajdzie się lekarstwo. • Anna Jędrzejowska • Biblioteka Kraków
foo