Atlas miast Polski

Autor:
Anna Garbal
Ilustracje:
Anna Rudak
Wydawca:
Nasza Księgarnia (2019)
ISBN:
978-83-10-13411-0
Autotagi:
albumy i książki artystyczne
druk
ikonografia
książki
publikacje popularnonaukowe
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ilu z nas, siedząc w pracy i spoglądając przez okno, marzy o wakacjach, urlopie czy choćby krótkim weekendowym wypadzie poza miasto…? Jeśli w duchu podniosłaś, podniosłeś właśnie rękę do góry i zawołałaś, zawołałeś: Ja! Ja też!... to witaj w klubie. Tylko gdzie jechać? Nad wodą tłumy, wyjazdy zagraniczne są drogie, na dodatek w niektórych miejscach wciąż wymagane są wyniki testów w kierunku COVID-19. A może Malbork, Zamość, Cieszyn? Jechać, zobaczyć, ale czy jest tam coś ciekawego? A może jednak zostać w Krakowie? Co robić z dziećmi? Z pomocą i odpowiedzią na te i inne pytania przychodzi Atlas miast Polski autorstwa Anny Garbal. W pięknie zilustrowanej przez Annę Rudak książce przedstawiono 30 miast z całego kraju. Oprócz krótkiej notki opisującej daną miejscowość oraz podstawowych danych na temat położenia, powierzchni czy liczby mieszkańców, na każdej rozkładówce znajdziemy zabytki, atrakcje dla dzieci i dorosłych, znane postacie, charakterystyczne potrawy. Wszystko przedstawione zostało w formie ilustracji, więc pozycja jest bajecznie kolorowa. Każde miasto to też minizabawy na znalezienie np. 5 autobusików w gąszczu ilustracji Sanoka lub 5 minikamer na stronach o Łodzi. Atlas miast Polski może być świetną inspiracją do rodzinnych wyjazdów, ale i do poznawania Polski i rozwijania zainteresowań bez wstawania z własnej kanapy. Wydawnictwo Nasza Księgarnia poleca ją dzieciom w wieku 3–10 lat, ale polecam ją każdemu, niezależnie od wieku. • Anna Szczerbowska
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo