Kolory pawich piór

Tytuł oryginalny:
The Peacock Emporium
Autor:
Jojo Moyes
Wydawcy:
Między Słowami - Znak (2019-2020)
Legimi (2019)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Agnieszka Myśliwy
ISBN:
978-83-240-5637-8, 978-83-240-7244-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.8 (5 głosów)

Piękna, bogata i zepsuta do szpiku kości Athene zszokowała wszystkich. Uciekła od męża z domokrążcą, nie zostawiając nawet listu. Ponad trzydzieści lat później Suzanna Peacock musi zmierzyć się z mroczną legendą swojej matki. I z prawdą o sobie, która jest pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicą. Suzanna jest dumna jak paw, i jak paw dziwna i niedostępna. Ma wszystko, co potrzebne do szczęścia, tylko nie ma już siły udawać, że jest szczęśliwa. Jedynym miejscem, gdzie czuje się bezpieczna, jest jej mały sklepik, Pawi Zakątek. To tam pewnego dnia spotyka kogoś, kto jest równie pogubiony. I dostaje szansę, aby zacząć wszystko od początku.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jojo Moyes jest moją ulubioną autorką. Opinie o "Kolorach pawich piór" są skrajnie różne, czyżby wielowątkowość tej powieści była problemem dla niektórych czytelników. Książkę "pochłonęłam" i polecam!
  • Lubię powieści Jojo Moyes, a szczególną sympatią darzę serię o Lou 😉 Dlatego też z chęcią sięgnęłam po tę pozycję, choć przedstawia ona zupełnie inny klimat. • "Kolory pawich piór" to debiutancka powieść autorki, która długo nie ukazywała się w Polsce. • Nieco widać w niej jeszcze nieoszlifowany warsztat, jednak historia moim zdaniem rekompensuje to czytelnikowi. Mam też świadomość, że powieść ta uzyskała dość nieprzychylne opinie- być może z powodu braku stricte miłosnych, cukierkowych opisów, które dostrzec można chociażby w "Zanim się pojawiłeś". • Sama fabuła rozgrywa w dwóch epokach. Początkowe opisy balu, przygotowań do niego i rozterek przypomina mi klimat rodem z powieści Jane Austen. • W dalszej części przenosimy się do czasów współczesnych i poznajemy Suzanne, naznaczoną przez historię matki, pokiereszowaną przez życie, nieszczęśliwą mężatkę. Suzanna postanawia otworzyć sklep "Pawi zakątek", który ma być czymś w rodzaju jej osobistej ostoi - ponieważ czuje się odrzucona i pomijana we własnej rzeczywistości. • To książka wielowątkowa, momentami chaotyczna ale do mnie przemawia. Przemawia mądrością mówiącą o konieczności znalezienia własnego miejsca, o poszukiwaniu siebie i wewnętrznym dojrzewaniu. Ja polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo