O jeden diament za daleko

Autor:
Marta Radomska
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Tego kwiatu jest pół światu
Z książką jej do twarzy
ISBN:
9788366278806, 978-83-66278-79-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0

Miłość, ślub i diamenty – wszystko pasuje? Nie tym razem!

Majka już niedługo zostanie świadkową na ślubie swojego brata. Uroczystość zapowiada się nieziemsko! Tylko panna młoda zżerana stresem jest trudna do zniesienia, bo chciałaby, żeby wszystko było idealne.

Sprzeczki z przyszłą bratową to nie jedyny kłopot Majki. Jej konto bankowe świeci pustkami, a portfele przyjaciół wcale nie wyglądają lepiej. W żartach wspólnie planują napad na jubilera. Kilka dni później o dokładnie takim włamaniu będą pisały wszystkie gazety…

Czy któryś z przyjaciół Majki naprawdę posunął się tak daleko?

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • To II część serii TEGO KWIATU JEST PÓŁ ŚWIATU i zdecydowaną kontynuacją cz. I / tytuł jak cała seria/ i dlatego proponuję czytać w kolejności. • Bohaterką znów jest Majka Kostrzewska , jej rodzina, partner i grono przyjaciół. • A w fabule - najpierw kłopoty finansowe Majki i jej przyjaciół i żartobliwe planowanie napadu na jubilera. A co będzie, gdy ten żart za kilka dni staje się realnym? Kto napadł na jubilera? Majka czy któryś z przyjaciół? • Kolejnym kłopotem Majki jest zbliżający się ślub ukochanego brata. Przyszła panna młoda , zdaniem Majki ,jest niezłą zołzą , terroryzującą przed swym ślubem otoczenie. Ale któregoś dnia narzeczona nie powraca do domu i ... pytanie: Kto zamordował "upiorną " narzeczoną? • I jeszcze Przemuś , kuzyn ze Stanów - jaką rolę odegra? • I znów Majka znalazła się w kręgu podejrzanych. I co na to komisarz Borówa, gdy dowie się, że ulubiony kotek Majki i jej partnera Stevena - wymiotuje diamentami? • POLECAM tę powieść zaliczaną do komedii kryminalnych z wartką akcją, szeregiem ciekawych wątków , którą czyta się szybko i przyjemnie. • W zapowiedziach cz. III , w której jednym z głównych bohaterów będzie brat Majki Michał, który "owdowiał " w narzeczeństwie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Biblioteka Kraków otrzymała od Wydawnictwa Literatura kilkanaście książek wydanych w roku 2018. Przeglądając ten zbiór zainteresowałam się jedną z nich. Na okładce znalazła się cyfra 38, w jej wnętrzu twarze dziewczyn, a obok przerażony, samotny chłopiec. Na odwrocie okładki znalazło się zdanie: Jak pokonać nieśmiałość, zdobyć 38 koleżanek i doprowadzić kumpla do szału? Nie pozostało nic innego, jak zajrzeć do środka i przekonać się, o czym właściwie napisał Rafał Witek, laureat wielu nagród literackich, w książce Michał i 38. • Bohaterem jest tytułowy Michał, brat Marianki i miłośnik pociągów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie szalona decyzja chłopca, który dla swojej pasji jest w stanie się poświęcić i... zapisać na chór. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu w oddalonej od centrum dzielnicy. Oznacza to, że będzie mógł podróżować 38 przystanków zarówno metrem, jak i tramwajem. Na pierwszym spotkaniu okazuje się jednak, że realizacja marzeń będzie wyzwaniem dla Michała. Z natury nieśmiały znajdzie się w towarzystwie wielu dziewczynek, w dodatku będzie musiał wziąć udział w przesłuchaniu i zaśpiewać przed panią Karoliną. Czy chłopiec poradzi sobie z tym wyzwaniem i zostanie w chórze? Czy pokona nieśmiałość i zaśpiewa solo na ważnym koncercie? Jeżeli jesteście ciekawi, jak zakończy się przygoda z chórem, odsyłam Was do książki. • Inspiracją dla Rafała Witka była działalność warszawskiego chóru Mille • Voci, który obecnie liczy blisko 100 dzieci. Znaczną część ich repertuaru stanowią utwory włoskiego chóru Piccolo Coro Mariele Ventre dell’Antoniano, którego fanką jest również mama Michała i Marianki. Czytając książkę dzieci obserwują wewnętrzną przemianę bohatera, jego walkę z nieśmiałością, strachem przed występami publicznymi oraz ciekawością 38 dziewczyn, a przy tym śmieją się z sytuacji i przygód bohaterów. Opowiadanie świetnie uzupełniają ilustracje Joanny Kłos, które oddają emocje, są dynamiczne i wielobarwne. Warto zwrócić również uwagę na wyklejkę. Znalazły się tam czarno-białe twarze koleżanek bohatera, które mogą nieco przerażać, ponieważ wszystkie uchwycone zostały w momencie śpiewu. Książka o realizacji marzeń, przyjaźni, rozwijaniu zainteresowań, integracji, której nie powinno zabraknąć w domowej bibliotece. • Paulina Knapik • Biblioteka Kraków
foo