Dzisiaj umrzesz ty

Tytuł oryginalny:
Your turn to die
Autor:
Sue Wallman
Tłumacz:
Patryk Dobrowolski
Wydawcy:
Books4Ya (2022)
Legimi (2019-2022)
IBUK Libra (2019)
Wydawnictwo Zielona Sowa (2018-2019)
ISBN:
978-83-8073-765-5, 978-83-8154-214-2
978-83-815-4353-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.3 (3 głosy)

Niektóre sekrety mogą zabić… Kolejny mocny thriller autorstwa Sue Wallman! Tego roku 15-letnia Leah i jej przyjaciele natkną się na mroczny sekret, który zmieni ich życie… Leah, jak zawsze, okres noworoczny spędza wraz z rodziną w starym wiejskim domku, w którym świętuje Nowym Rok wraz ze swoimi kuzynkami Ivy i Poppy oraz przyjacielem Jakobem. Każdego roku znikają z oczu dorosłych i zaszywają się na strychu, gdzie bawią się w przewidywanie przyszłości. Tym razem jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem… Niewinna zabawa zamienia się w realne niebezpieczeństwo. Przyjaciele odkrywają, że dom, w którym się znajdują, ma mroczną przeszłość, a w pobliskim ogrodzie zostaje odnalezione ciało nastolatki… Leah powoli zaczyna odkrywać, o co chodzi w tej tajemnicy, a niepokojące wydarzenia, które zaczynają się dziać, okazują się być tym, co wywróżyła sobie podczas zabawy w poprzednim roku. Jeśli nie będzie uważna, wydarzenia z przeszłości mogą się powtórzyć, a ten Nowy Rok może być jej ostatnim… Przyprawiający o dreszcze thriller psychologiczny Sue Wallman („Kłamstwo minionego lata”, „Zobacz, jak oni kłamią”) od którego nie można się oderwać! Perfekcyjne połączenie zwrotów akcji, grozy i niepewności, które trzyma w napięciu do ostatniej strony. '
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka ta to propozycja thrilleru psychologicznego, dedykowanego nastolatkom. Na okładce widnieje adnotacja o przedziale wiekowym 15+, jednak miłośnicy tzw. literatury young adult również będą zadowoleni. • 🦴 • Fabuła opowiada do grupie nastolatków - trzej Amigos, którzy każdego roku spędzają sylwestra w tym samym, wynajmowanym domu. W tym roku dołącza do nich dodatkowo Tatuum - nieco ekscentryczna, tajemnicza dziewczyna z zamiłowaniem do reżyserowania. Cała grupa nieodmiennie spędza czas na strychu, uciekając przed kontrolą rodziców :) Jedną z ich zabaw jest wróżenie, a zapisane na kartkach wróżby chowają pod podłogą. • 🦴 • W tym roku jednak sielankę przerywa odkrycie makabrycznej tajemnicy domu. W ogrodzie (po przyznaniu się do winy właścicielki posiadłości tuż przed śmiercią) zostają odnalezione kości nastoletniej dziewczyny. Siostry sprawczyni. Amigos wiedzeni ciekawością nieco podsycaną przez Tatuum postanawiają rozwikłać zagadkę śmierci Rose. Okazuje się jednak, że ukryte, zeszłoroczne przepowiednie odgrywają tutaj pewną rolę. • 🦴 • Książkę czyta się bardzo szybko, chociażby z uwagi na fakt, że nie jest bardzo długa (nieco ponad 200 stron). Cała historia opowiedziana jest oczami 15-letniej Leah, co pozwala lepiej trafić do dedykowanej grupy czytelniczej. Znajdziemy tu też historie, które nastolatków interesują - nowy partner jednego z rodziców po ich rozwodzie, pierwsze romanse, czy problem braku zasięgu :) • Dorośli fani thrillerów psychologicznych mogą czuć niedosyt - zwłaszcza biorąc pod uwagę zakończenie, jednak z uwagi na dedykowaną grupę odbiorców uważam, że jest ona godna polecenia.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo