Życie za wszelką cenę

Tytuł oryginalny:
Every note played
Autor:
Lisa Genova
Tłumacz:
Joanna Dziubińska
Lektorzy:
Szymon Bobrowski
Edyta Olszówka
Wyd. w latach:
2019 - 2020
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
ISBN:
978-83-8075-716-5, 978-83-8075-782-0
978-83-8075-901-5
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
e-booki
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.8 (6 głosów)

Kto choruje na ALS? Z tego, czego był świadkiem w klinice, odpowiedź brzmi: każdy. (…)ALS nie ma żadnych uprzedzeń, alergii ani fetyszów. To zabójca, który nie dyskryminuje. Dlaczego czterdziestopięcioletni pianista koncertowy zapada na ALS? A dlaczego nie?Lisa Genova, neurobiolożka i bestsellerowa autorka Motyla powraca z przejmującą historią o żalu, przebaczeniu, wolności i wartości zdrowia.Życie za wszelką cenę to wzruszająca, mistrzowska historia o szukaniu odkupienia i tym, co znaczy znaleźć spokój w przebaczeniu.Richard to wybitny pianista. Jego błyskotliwa kariera i świetny wygląd sprawiły, że stał się egocentrykiem, który nie widzi nic, poza czubkiem własnego nosa. Tylko on tak mistrzowsko potrafi łączyć emocje z bezbłędną techniką. Tak było jeszcze osiem miesięcy temu.Teraz Richard zmaga się z ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Jego prawe ramię jest sparaliżowane, a palce pozbawione możliwości gry. Utrata ręki jest dla pianisty jak śmierć. A wie, że za chwilę to samo stanie się z lewą ręką. I na tym się nie skończy.Karina, nauczycielka gry na pianinie i żona Richarda, sądzi, że bezpowrotnie straciła swoją szansę na spełnione życie. Paraliżują ją strach i wymówki. Obwinia za wszystko Richarda i ich nieudane małżeństwo.Choroba Richarda postępuje i nie jest on już w stanie samodzielnie żyć. Trochę wbrew sobie, to Karina staje się jego opiekunką. Gdy mięśnie, głos i oddech Richarda zanikają, zarówno on, jak i ona próbują naprawić swoją przeszłość, zanim będzie za późno.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • To kolejna powieść, po "MOTYLU" i "LEWEJ STRONIE ŻYCIA" , w której autorka, doktor nauk medycznych w dziedzinie neurobiologii, ukazuje czytelnikowi kolejną historię bohatera, zmagającego się z chorobą. • Wybitny, sławny pianista Richard , koncertujący po świecie, trochę taki Piotruś Pan, zepsuty sławą, zapada na ALS, niestety na nieuleczalną chorobę. • Wraz z bohaterem i jego byłą żoną Kariną, nauczycielką gry na fortepianie, Polką pochodzącą z bogobojnej śląskiej rodziny, "przechodzimy" przez wszystkie etapy tej strasznej choroby. • POLECAM tę pełną emocji powieść przybliżającą ten straszny wyrok na człowieka, jakim jest -.stwardnienie zanikowe boczne.
  • Świetna ksiązka
  • Bez wątpienia jest to najbardziej wzruszająca książka, jaką do tej pory napisała Lisa Genova. Nie da się nie uronić łzy i to już nie o samą chorobę chodzi, na którą zapada główny bohater w powieści, ale również z uwagi na specyfikę relacji międzyludzkich oraz ogromną empatię osób nies­pokr­ewni­onyc­h z Richaredm. • ALS dopada Richarda w najmniej oczekiwanym momencie jego życia. Niby żaden moment w życiu człowieka nie jest dobry, gdy przychodzą wieści o najgorszym, ale szczytowa forma w karierze zawodowej to na pewno ZŁY czas. Richard jest wybitnej klasy pianistą, który odniósł ogromny, światowy sukces. Do wszystkiego doszedł sam, własną ciężką pracą, do tego świetnie wygląda. Ale kariera to nie wszystko… Z uwagi na swój egocentryczny punkt widzenia stracił już to, co dla każdego innego człowieka byłoby najcenniejsze – rodzinę. Jest po rozwodzie, czemu sam zawinił, a jedyna jego córka raczej nie stara się o zadbanie o ich wspólne dobre relacje. ALS spada na Richarda niczym grom z jasnego nieba i burzy jego codzienny rytm dnia… Na początku bohater nie daje wiary postawionej diagnozie. Cały czas uważa, że sobie sam poradzi z chorobą. Szybko jednak sztab lekarzy sprowadza go na ziemię… ALS nie daje za wygraną, jest bezwzględne, okrutne i postępuje niezwykle szybko. Nie daje ani chwili do namysłu… Gdy stan Richarda staje się bardzo ciężki swą pomoc oferuje mu była żona Karina. Wbrew sobie, ale bez oglądania się na to co było Karina zaczyna pełnić rolę opiekunki Richarda. Richard w obliczu śmierci liczy na odkupienie swoich win, na szybkie „uzdrowienie” relacji z bliskimi. Jednak czy wystarczy mu czasu i sił? A może zabraknie mu zwyczajnie odwagi? • „Życie za wszelka cenę” to książka, która dosłownie jest w stanie sparaliżować czytelnika. Jest pełna wzruszeń, wstrząsa i nie pozostawia złudzeń. Opowiada również o zwykłej ludzkiej dobroci, miłości, bólu, cierpieniu fizycznym oraz psychicznym, trudnej sztuce przebaczania i odkupieniu win. Polecam gorąco.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Lisa Genova
Tłumacz:Joanna Dziubińska
Lektorzy:Szymon Bobrowski Edyta Olszówka
Wydawcy:Wydawnictwo Filia (2019-2020) Legimi (2019) W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2019) Wydawnictwo Storybox.pl - Heraclon International Czytelnik
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-8075-716-5 978-83-8075-782-0 978-83-8075-901-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo