Morderstwo ma motyw

Tytuł oryginalny:
Murder has a motive
Autor:
Francis Duncan (1918-1988)
Tłumacz:
Tomasz Bieroń ...
Wydawcy:
Zysk i Spółka Wydawnictwo (2019)
Legimi (2019)
Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza (2009)
Wydane w seriach:
Mordecai Tremaine
ISBN:
978-83-8116-639-3, 978-83-8116-687-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Klasyczny brytyjski kryminał w stylu Agathy Christie

Kiedy Mordecai Tremaine wysiada z pociągu na stacji Dalmering, morderstwo jest ostatnią rzeczą, która kojarzy mu się z sielankowym krajobrazem. Okazuje się jednak, że ta urokliwa angielska miejscowość skrywa wiele tajemnic.

Próby do amatorskiego przedstawienia teatralnego pod tytułem „Morderstwo ma motyw” idą pełną parą, lecz prawdziwy dramat rozgrywa się poza sceną. Jedna z organizatorek spektaklu zostaje znaleziona martwa i Tremaine, jako detektyw amator i gorliwy badacz ludzkiej natury, nie może się oprzeć pokusie, by pomóc policji w rozwiązaniu zagadki.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Fani twórczości Agathy Christie z całą pewnością powinni sięgnąć po najnowszą propozycję wydawnictwa @zysk­_wyd­awni­ctwo­ 📖 opisującą perypetie detektywa amatora - Mordecai'a Tremaine'a. • Akcja rozgrywa się w malowniczym, małym miasteczku Dalmering (w latach 40. XX wieku), do którego główny bohater przybywa na zaproszenie przyjaciół. • Dopiero na miejscu dowiaduje się, że poprzedniej nocy dokonano zabójstwa jednej z organizatorek przedstawienia, o tym samym tytule co książka, w którym aktorami są mieszkańcy miasteczka. Tremaine, jako wielki miłośnik kryminalnych zagadek i znawca ludzkiej natury, postanawia pomóc policji w ujęciu sprawcy. Dodatkowo sytuację ułatwia mu fakt, że śledztwo prowadzi jego przyjaciel ze Scotland Yardu. • Wraz z rozwojem akcji dowiadujemy się coraz bardziej intrygujących informacji na temat mieszkańców tego z pozoru spokojnego miasteczka. Liczba podejrzanych o dokonanie zbrodni rośnie, a sytuacji nie ułatwia fakt popełnienia kolejnych morderstw. • Znajdziecie tu bardzo dobrze zarysowany klimat brytyjskich kryminałów. Tajemniczość, lekka mroczność, zbrodnie dokonywane pod osłoną nocy (z użyciem noża), podejrzani bohaterowie (często prowadzący podwójne życie) - to wszystko bardzo dobrze zagrało na kartach tej powieści. I punkt kulminacyjny- nawiązujący do teatru 🙂 • Polecam tę pozycję fanom klasycznych kryminałów 👍
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Francis Duncan (1918-1988)
Tłumaczenie:Tomasz Bieroń Katarzyna Okrasko Carlos Marrodan Casas
Wydawcy:Zysk i Spółka Wydawnictwo (2019) Legimi (2019) Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza (2009)
Serie wydawnicze:Mordecai Tremaine
ISBN:978-83-8116-639-3 978-83-8116-687-4
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 5 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo