33 Żydów, którzy wpłynęli na losy świata

Inne tytuły:
Trzydziestu trzech Żydów, którzy wpłynęli na losy świata
Autor:
Przemysław Słowiński
Lektor:
Elżbieta Kijowska
Wydawcy:
Wydawnictwa Videograf (2020)
Storybox.pl (2019)
Heraclon International - Storybox.pl (2018)
Heraclon International
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook (Heraclon International)
ISBN:
978-83-7835-777-3, 978-83-8146-621-9
Autotagi:
audiobooki
biografie
CD
literatura faktu, eseje, publicystyka
MP3
1.0

Podobno obecnie na świecie żyje 14,2 miliona osób narodowości żydowskiej. To stosunkowo niewielki procent ludności globu. Jednakże wpływ Żydów na rozwój cywilizacji naszego świata jest dużo większy, niż mogłaby na to wskazywać liczebność tego narodu. Dzieje Żydów naznaczone są prześladowaniem i cierpieniem, mimo to jednak ich religia miała ogromny wpływ na zachodnią filozofię, teologię i kulturę. Sam Jezus, założyciel religii chrześcijańskiej, był praktykującym Żydem, a dziesięcioro przykazań stanowi fundament współczesnego systemu etycznego. Pomysł siedmiodniowego tygodnia, z regularnie powtarzającym się dniem odpoczynku, ma swe źródło w żydowskim szabacie... itd., itp. Czy więc aby na pewno w powiedzeniu, że "wszystkiemu na świecie winni są Żydzi", nie ma sporo prawdy? No, może nie wszystkiemu, ale z pewnością olbrzymiej części. Dobrego i złego...
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • KATASTROFA!! Zły wybór postaci (gangsterzy,bokserzy, a np. brak Jezusa). Biogramy płytkie, kopiowanie popularnych źródeł, liczne błędy i fałszywe informacje. • Autor zamiast analizy postaci wysila się na swoje historiozoficzne uwagi, z punktu widzenia "Pisiora"-prawicowca. Wg niego to Żydzi nienawidzili i prześladowali chrześcijan (sic|!!), a Hitler też był Żydem. • No cóż, dzisiaj każdy może wydać książkę... :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo