Bezu-bezu i spółka

Autor:
Grzegorz Kasdepke
Ilustracje:
Joanna Jung
Wyd. w latach:
2019 - 2020
Wydane w seriach:
Z Parasolem
ISBN:
978-83-7672-619-9, 978-83-8208-941-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

Zbiór prześmiesznych opowiadań Grzegorza Kasdepke, w których wspomina swoje pierwsze lata w szkole podstawowej. Ta książka aż kipi od absurdalnych pomysłów małych chłopców, przesycona jest ich niewymuszonym poczuciem humoru i swoistym dla ich wieku sposobem widzenia świata. Znajdziecie tu także kilka fotek z młodości autora, które bardzo uwiarygadniają tę opowieść…

Prawie każdy ma swoim domu wehikuł czasu – choć nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Bo też niełatwo go rozpoznać. Czasami jest to album ze zdjęciami, czasami pudło ze szpargałami, bywa, że i kolekcja zakurzonych kasztanów, muszelek i żołędzi. Ja sięgnąłem po czarno-białe fotografie sprzed prawie czterdziestu lat i przeniosłem się do swego dzieciństwa. Rany boskie, jacy my, dzisiejsi dorośli, byliśmy wtedy niemądrzy!…

Grzegorz Kasdepke

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Książka Super dla 6latka polecam
  • Grzegorz Kasdepke – tego autora nie trzeba specjalnie przedstawiać. To ulubieniec dzieci i rodziców, laureat wielu nagród i wyróżnień literackich, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, wyróżnienia Polskiej Sekcji IBBY, wyróżnienia za najlepszą Książkę Roku plebiscytu Wirtualnej Polski. Był również redaktorem naczelnym Świerszczyka. Któż nie zna detektywa Pozytywki, Kuby i Buby czy opowiadań o zasadach dobrego wychowania („Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci”). • Ostatnio pojawiła się nowa książka pt. Bezu-Bezu i spółka. Książka szczególna, bowiem tym razem narratorem w pierwszej osobie jest sam autor, który przywołuje swoje wspomnienia ze szkolnych lat. Bohaterami krótkich opowiadań są chłopcy: Bezu-Bezu (od nazwiska Bezubicki i termita wydającego dźwięk bez-bez-bez z kreskówki o psie Huckleberrym), Żuczek, nazywany tak od błyszczącej kurtki, i Krzysiu Olechno, mający doskonale okrągłą głowę. Wszystkich chłopców łączy niechęć do szkoły, nauki, czytania książek oraz ortografii. Ale cechuje ich też ogromna ciekawość świata. Autor w bardzo dowcipny sposób opisuje problemy, z jakimi borykają się dzieci na co dzień i jak próbują je rozwiązać. Na przykład dlaczego pani nauczycielka boi się kalorii i co to takiego te kalorie, czy wewnątrz pobliskiej górki znajduje się skarb lub co robić na szkolnej dyskotece, jeżeli kompletnie nie umiemy tańczyć. Ogromnym wyzwaniem dla przyjaciół były też relacje z dziewczynami. Niepewność, wręcz strach przed płcią piękną doprowadzał ich do irracjonalnych zachowań. • Wartka akcja opowiadań, wyraziste postaci oraz przygody chłopców opisane z dużą dozą humoru to zalety tej książki. Dodatkowym atutem są świetne ilustracje Jony Jung. Polecam dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat. • Ewa Strach • Biblioteka Kraków
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Grzegorz Kasdepke
Ilustracje:Joanna Jung
Wydawcy:NASBI (2020) Legimi (2020) ebookpoint BIBLIO (2020) Wydawnictwo Literatura (2019-2020) IBUK Libra (2019)
Serie wydawnicze:Z Parasolem
ISBN:978-83-7672-619-9 978-83-8208-941-7
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne epika książki literatura literatura piękna opowiadania proza zasoby elektroniczne zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo