Kółko się pani urwało

Autor:
Jacek Galiński
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2019)
Biblioteka Akustyczna (2019)
WAB (2019)
ISBN:
978-83-272-6363-6, 978-83-280-6362-4
978-83-280-6862-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
5.0 (2 głosy)

Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do sąsiada z góry, faceta bez nogi. Nie ma mowy, tego munduru mu nie przepuści. Postanawia policzyć się z nim sama. Okazuje się jednak, że facet bez nogi został zamordowany, a ona sama jest pierwszą podejrzaną. Nie pozostaje jej nic innego, jak chwycić rączkę wiernego wózka zakupowego i rozpocząć własne śledztwo.

Warszawskie bandziory, strzeżcie się! Nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora!

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Komedia kryminalna- KAŻDY CZŁOWIEK WIE CO TO JEST. Byłam ciekawa jak myśli i czy się kieruje-Zofia -przeciętna starsza Polka na emeryturze. Niegrzeczna, wścibska, uważająca że się jej należny ze względu na wiek i przeżyte życie. Nikt normalny nie lubi takich staruszek. Zofia nie chce być posadzona o zabójstwo i postanawia znaleźć morderce. Udany debiut p. Galińskiego.
  • Książka opisywana jako komedia kryminalna - nie do końca więc wiedziałam co to znaczy, kiedy sięgnęłam po tę pozycję. Jak bowiem połączyć te dwa gatunki? • Otóż autorowi się to udało 😀 • Fabuła prezentuje postać pani Zofii - staruszki tak bezpośredniej, bezkompromisowej, pewnej siebie i ekscentrycznej jak mało kto. Kiedy więc mieszkanie pani Zofii zostaje obrabowane, ta nie zastanawia się ani chwili i rozpoczyna swoje działania - uprzednio gotując zupę, bo w jej wieku z pustym żołądkiem nie ma co się wyprawiać 😂 • Otoczenie głównej bohaterki nie ma z nią łatwo, staruszka przygada każdemu, komu jej zdaniem się to należy. Nie pozostawia suchej nitki na policjantach, zajmujących się sprawą włamania do jej mieszkania, a potem zabójstwa - bo jak na kryminał przystało mamy też trupa. • Oprócz pier­wszo­plan­oweg­o wątku zabójstwa i nietuzinkowej głównej bohaterki, podobały mi się również inne poruszone w tej książce tematy - nieuczciwe wywłaszczanie kamienic, kolejki do specjalistów, trudy życia emerytów i ich sposoby radzenia sobie z brakiem pieniędzy. Mimo satyrycznego wydźwięku, ta książka ma w sobie wiele prawdy i mądrości. • Polecam, oj polecam Wam ją bardzo. A ja osobiście panie Jacku czekam na więcej 😀
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo