Pani Wymagalik

Autor:
Małgorzata Domagalik
Wydawcy:
Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2019)
Legimi (2019)
WAB (2019)
ISBN:
978-83-280-5364-9, 978-83-280-6866-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka

Posłużę się metodą modną ostatnio wśród polityków, którym wydaje się, że przysłowia, tekst piosenki czy porzekadła ukwiecą ich wystąpienie. Mimo to zaryzykuję.Powiem wam kogo Małgorzata Domagalik: ,,kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje’’.KOCHA? Nie wiem, ale bardzo chciałbym.LUBI? W czołówce jest Jakub Błaszczykowski, a poza tym kilka kobiet i wielu mądrych mężczyzn.SZANUJE? Ludzi, których IQ jest powyżej przeciętnej.NIE CHCE? Chamstwa.NIE DBA? O sztucznie ,,robiony’’ wdzięk. Bo oprócz urody, wiedzy i mądrości, ta kobieta – ostra w dyskusji, odważna w swoich sądach, dodatkowo zbudowana jest z wdzięku, uśmiechu i wiedzy również o mężczyznach.ŻARTUJE? Głównie z nas, mężczyzn. Jeśli któremuś z panów wydawało się, że do Małgorzaty można w miarę blisko się zbliżyć, to pewnie był to jej kolejny żart. Bo to ona decyduje – to po pierwsze – a po drugie ilość egzaminów, które kandydaci zdać muszą, przypomina triathlon zimą.„KOCHA, LUBI, SZANUJE, NIE CHCE, NIE DBA, ŻARTUJE!”Mariusz Walter

WŁASNE ZDANIEPosiadanie nie tyle własnych racji, co własnych poglądów zawsze wydawało mi się najcenniejsze. Nie tylko ich posiadanie, ale i bronienie tego, w co się wierzy. Do ostatniej kropli krwi. Nie idzie o sztukę dla sztuki, ale o to, że tylko w ten sposób można być wiernym samemu sobie. Idzie o to, żeby się nie sprzeniewierzać temu, w co się wierzy, tylko dlatego, że w danym momencie byłoby wygodniej wtórować innym. Temat posiadania racji czy umiejętnego ich ukrywania wydaje się kluczowy w zawodzie dziennikarza.Z jednej strony musi być on transparentny na przykład politycznie, a z drugiej musi walczyć o to, w co wierzy.

Małgorzata Domagalik – jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek prasowych i telewizyjnych. Mistrzyni wywiadu psychologicznego, w niezwykły sposób otwierającego rozmówcę. Rozmawiała z najsłynniejszymi – aktorami, muzykami, sportowcami, politykami.Gwiazda programów telewizyjnych. Jest autorką bestsellerowych książek i laureatką prestiżowych nagród medialnych.Przez 14 lat była redaktor naczelną miesięcznika „PANI”. Jest prezesem Fundacji Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki Gest. Fanka futbolu.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • "Pani Wymagalik" to książka którą czyta się jednym tchem (jeśli oczywiście mamy tyle wolnego czasu). To taki słownik Małgorzaty Domagalik, ponieważ hasła, pod którymi opisuje np ludzi z którymi przeprowadzała wywiady, bądź też ważne dla niej wartości, są ułożone alfabetycznie. Jest tutaj trochę anegdot, refleksji, ale też i tematów trudnych, zarówno z życia zawodowego jak i osobistego dziennikarki. Małgorzata Domagalik nie boi się ich i odważnie wyraża swoją opinię, bo jak sama pisze pod hasłem WŁASNE ZDANIE; "Posiadanie nie tyle własnych racji, co własnych poglądów zawsze wydawało mi się najcenniejsze. Nie tylko ich posiadanie, ale i bronienie tego, w co się wierzy. Do ostatniej kropli krwi. Nie idzie o sztukę dla sztuki, ale o to, że tylko w ten sposób można być wiernym samemu sobie. Idzie o to, żeby się nie sprzeniewierzać temu, w co się wierzy, tylko dlatego, że w danym momencie byłoby wygodniej wtórować innym." To książka nie tylko dla kobiet, choć napisała ją kobieta i dużo w niej o innych kobietach. Każdy może tu znaleźć dla siebie jakieś hasło a może czasem tylko zdanie, z którym się zgadza, które coś uzmysłowi a może nawet przyniesie pocieszenie i nadzieję. Ja również znalazłam takie zdanie i za to zdanie jak i za całą, wspaniałą książkę bardzo pani dziękuję, pani Małgorzato Wymagalik.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo