Uzależnienia 2.0:

dlaczego tak trudno się oprzeć nowym technologiom

Tytuł oryginalny:
Irresistible
the rise of addictive technology and the business of keeping us hooked,
Autor:
Adam L. Alter
Tłumacz:
Aleksander Gomola
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (2018)
Wydane w seriach:
Seria #Nauka
ISBN:
978-83-233-4476-6
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe

Żyjemy w epoce uzależnień. Obsesyjnie sprawdzamy, czy pojawiła się nowa wiadomość w naszej skrzynce mailowej, nowy wpis na Facebooku albo polubienie na Instagramie. Godzinami oglądamy kolejne odcinki seriali i filmiki na YouTube'ie. Ale przede wszystkim, średnio przez trzy godziny każdego dnia wpatrujemy się w ekrany naszych smartfonów. Prawie połowa z nas nie wyobraża sobie bez nich życia, a dzieci wychowane w świetle ekranów mają kłopoty z budowaniem więzi z rówieśnikami w świecie rzeczywistym.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka bardzo przystępnie napisana, w ciekawy sposób i na konkretnych przykładach opisuje różne przykłady uzależnień behawioralnych, w tym prze­dews­zyst­kich­ od niektórych gier komputerowych. Wyjaśnia jakie czynniki mogą szczególnie odpowiadać za efekt "totalnego pochłonięcia" daną czynnością. Wspomina też o kilku pozytywnych przykładach wykorzystania tego efektu i daje propozycje prze­ciwd­ział­ania­. Polecam dla ogólnego rozeznania w temacie i zwiększenia swojej świadomomści o własnych nawykach korzystania z cyfrowych udogodnień.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo