Archistorie:

jak odkrywać przestrzeń miast?

Autorzy:
Radosław Gajda
Natalia Szcześniak
Wydawcy:
Natalia Szcześniak Dobre Pomysły (2023)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
ISBN:
978-83-240-5441-1, 978-83-963014-1-3
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
3.5 (2 głosy)

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego blok wygląda jak blok, a biurowiec jak… biurowiec? Albo co sprawia, że wieżowce mogą być wysokie? Z pytaniami o budynki wokół nas często bywa tak, że ich sobie nie uświadamiamy, dopóki nie poznamy na nie odpowiedzi. Architektura towarzyszy nam codziennie – w mieszkaniu, pracy, a także w czasie wolnym. Kiedy zwiedzamy nowe miejsca, często podziwiamy lokalne budownictwo. Prawie całe życie spędzamy w budynkach, jednak co tak naprawdę o nich wiemy? Drugie, rozszerzone wydanie bestsellera „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?” to jeszcze więcej opowieści ze świata architektury! W porównaniu do pierwszego wydania jest w niej o 1/3 więcej treści i o ¼ więcej ilustracji. Książka jest większa, dłuższa, piękniejsza. To doskonały prezent – dla bliskich lub dla siebie! „Bardzo dobre połączenie lekkiego pióra i ciężaru historycznego! Wszystko razem powoduje, że w głowie zostaje prawie każde słowo twórców książki. Rzadko zdarza się, że coś może odpowiadać wszystkim - z tym tytułem właśnie tak jest!” Ciutwięcej, lubimyczytac.pl „Super sprawa dla osób, które chcą wejść w świat architektury.” Piotr, lubimyczytac.pl Autorzy: Natalia Szcześniak i Radosław Gajda to architekci i krytycy architektury. W swoim internetowym programie „GOOD IDEA” poruszają różnorodne tematy związane z architekturą i sztuką, przyciągając przed ekrany setki tysięcy widzów. Pionierzy pokazywania kultury i techniki w przystępny sposób, językiem pozbawionym hermetycznego żargonu, za to pełnym pasji i profesjonalizmu. Bez względu na to, czym się zajmują – techniką wznoszenia wieżowców, wyzwaniami urbanistycznymi czy gotyckimi katedrami – pokazują, że architektura to dobry pomysł.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Typowa książka youtuberòw, jakby treść spisana z filmiku. Kiepsko napisane, powierzchowne, ale się sprzeda, bo zasięgi duże... Najciekawszy początek o wieżowcach, za to części o zabytkach nie da się czytać. Dla osoby z grubsza zorientowanej w architekturze nic ciekawego.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo