Siedem cudów

Autor:
Agata Przybyłek
Wyd. w latach:
2018 - 2018
Wydane w seriach:
Z Książką Jej do Twarzy
ISBN:
9788379760268, 978-83-7976-025-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (7 głosów)

Nadchodzi czas cudów. Tylko czy każdy może na nie liczyć? Ta książka to wyjątkowa opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne. Będzie chwilami lekko, a chwilami wzruszająco dokładnie tak, jak potrafi pisać tylko Agata Przybyłek!

Zostało siedem dni do świąt, lecz Monice daleko do świątecznego nastroju. Ciągle wpada na byłego chłopaka, dlatego marzy, by już pojechać do rodzinnego domu. Jednak tam, mimo aromatu pieczonych już przez mamę pierników, nikomu nie udziela się radosna atmosfera. Tata Moniki stracił pracę, ale nie chce nikomu o tym powiedzieć. A brat niefortunnie myli datę urodzin swojej ukochanej z urodzinami dawnej partnerki, co stawia pod znakiem zapytania skrzętnie planowane zaręczyny. Co jeszcze może pójść nie tak?

Czy bohaterowie mogą liczyć na to, że ich problemy znikną wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki? Zapach świerku, lampki na choince i przyjemne trzaski w kominku to nie wszystko, co gwarantuje spokój w sercu. Grudzień staje się czasem radości i miłości, tylko gdy wyciągnie się rękę do drugiej osoby. Niech ta niezwykła atmosfera stanie się też częścią twojego świata.

 

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Kolejna, świąteczna propozycja, której celem jest wprowadzenie nas w gwiazdkowy nastrój. Książka pokazująca, że wigilijny cud może zdarzyć się naprawdę, a codzienne życie w grudniu, nie zawsze obfituje w pierniczki, bombki i kolędy • 🎄 • Fabuła opowiada historię siedmiorga osób. Jola i Marek to rodzice dorosłych już dzieci Maćka i Moniki, studiujących w Gdańsku. Podobnie jak rodzeństwo w poczet studentów zaliczają się również Ksawery (była miłość Moniki) i Ania (dorosła wychowanka domu dziecka, będąca obecnie w siódmym miesiącu ciąży). Tylko Magda - dziewczyna Maćka, przeczekuje rok w rodzinnym domu, z powodu nie dostania się na wymarzoną medycynę. • 🎄 • Każdy z kolejnych rozdziałów to kolejny fragment opowieści o historii jednego z bohaterów, osadzony w zimowej, przedświątecznej scenerii. Wszak do Świąt pozostało siedem dni. • 🎄 • Monika ostanie dni przed wyjazdem do rodzinnego domu spędza na pracy w galerii na gdańskim Przymorzu jako hostessa, promująca perfumy. Nie narzeka na brak klientów, choć zajęcie (najbardziej przez wzgląd na wymogi dotyczące stroju) daje jej się we znaki. Kiedy podczas pracy zauważa Ksawerego, byłego narzeczonego, odżywają w niej wspomnienia dawnej miłości. • Ksawery to pilny student, skupiony przede wszystkim na nauce. Nie zawraca sobie głowy całym tym, przedświątecznym rozgardiaszem. Jednak z poczucia powinności (musi kupić prezent dla mamy i Ani- koleżanki z koła studentów organizującego studencką wigilię) udaje się do galerii i tak zauważa Monikę - co znacząco na niego wpływa. • Jola i Marek to szczęśliwe małżeństwo. Oboje przygotowują święta, na które mają przyjechać ich dzieci. Marek jednak kilka dni przed Gwiazdką otrzymuje wypowiedzenie - czy to oznacza rychłe kłopoty finansowe rodziny? • Ania oczekuje na narodziny córeczki Idy. Przemek, ojciec nieradzonej dziewczynki nie był jednak gotowy na rolę rodzica i został przyszłą mamę, jak tylko dowiedział się o ciąży - czy Ania znajdzie jeszcze miłość? • A Maciek pragnie oświadczyć się Magdzie w niecodzienny, oryginalny sposób. Jego misterne plany jednak co krok okazują się klapą przez co chłopak spodziewa się raczej odrzucenia niż zachwytu narzeczonej. • Książka raczej typowa, ale da się przeczytać.
  • Świetnie napisana czyta się lekko i szybko bo wciąga
  • Książka suuuuper!!!!!!!!Polecam!
  • Z przyjemnością się czyta. Polecam!
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:7 cudów
Autor:Agata Przybyłek
Opracowanie graficzne okładki:Anna Damasiewicz
Wydawcy:Wydawnictwo Czwarta Strona (2018) Legimi (2018) Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2018) Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2018) Wydawnictwo Poznańskie
Serie wydawnicze:Z Książką Jej do Twarzy
ISBN:9788379760268 978-83-7976-025-1
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 165 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Zaskakujący obraz neapolitańskiej rodziny • Elena Ferrante to pseudonim włoskiej pisarki, która od 1992 r., czyli od chwili wydania debiutanckiej powieści, pilnie strzeże swojej anonimowości. Międzynarodową sławę zawdzięcza cyklowi, którego pierwszy tom nosi tytuł Genialna przyjaciółka. Autorka cieszy się popularnością i uznaniem czytelników na całym świecie. Jest doceniana również przez krytykę literacką, a „powieści neapolitańskie” były nominowane m.in. do najbardziej prestiżowej nagrody literackiej we Włoszech – Premio Strega. • To sprawiło, że od dłuższego czasu miałam ochotę sięgnąć po tę książkę, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. W końcu się udało. Do biblioteki trafił audiobook, który nagrała młoda aktorka Laura Breszka. • Akcja powieści rozpoczyna się we współczesnych Włoszech. Dojrzała już Elena Greco dowiaduje się, że jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa zniknęła pozostawiając puste mieszkanie w Neapolu. Być może Lili zrealizowała swoje marzenie i porzuciła świat, w którym żyła, wraz ze wszystkimi śladami swojej w nim obecności. Próbując znaleźć wytłumaczenie czynu przyjaciółki, Elena opowiada historię niebanalnej przyjaźni dwóch inteligentnych, bardzo różniących się dziewczynek. • Autorka, posługując się jasną, przejrzystą narracją, zabiera czytelnika w fascynującą podróż w lata 50. XX wieku na przedmieścia Neapolu, gdzie dominuje przemoc i skrajna bieda. Kreśli precyzyjny, momentami przerażający obraz codziennego życia neapolitańskiej rodziny. • Izabela Ronkiewicz-Brągiel • Biblioteka Kraków
foo