Joe Shuster:

opowieść o narodzinach Supermana

Tytuł oryginalny:
Artist behind Superman
the Joe Shuster story
Ilustracje:
Thomas Campi
Autor:
Julian Voloj
Tłumacz:
Jakub Syty
Scenariusz:
Julian Voloj
Wydawca:
Wydawnictwo Egmont Polska (2018)
Wydane w seriach:
Klub Świata Komiksu
ISBN:
978-83-281-3579-6
Autotagi:
beletrystyka
biografie
druk
film i wideo
ikonografia
komiksy
komiksy i książki obrazkowe
książki
powieści
5.0

Każdy zna Supermana, ale nie każdy wie, jak narodził się jeden z najsłynniejszych amerykańskich superbohaterów. Opierając się na archiwalnych materiałach źródłowych, Julian Voloj i Thomas Campi opowiadają historię przyjaźni ilustratora Joe Shustera i scenarzysty Jerry`ego Siegela, którzy osiemdziesiąt lat temu stworzyli postać znaną dziś na całym świecie. Dwóch niedoświadczonych młokosów było przekonanych, że spełnili swoje marzenie, a ich dzieło przyniesie im sławę i pieniądze - niestety zawarli umowę, której podpisania mieli potem gorzko żałować. Opowiedziana z perspektywy Shustera, fascynująca powieść graficzna o zapaleńcach i bezwzględnych bossach rodzącego się wówczas przemysłu komiksowego ukazuje Supermana i losy jego twórców w szerszym kontekście historii amerykańskiego komiksu.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wyjątkowa , piękna , zabawna ,ironiczna i wzruszająca . Fantastycznie opisuje historie powstania ostatniego syna kryptonu i jego twórców , specyfikę i okrucieństwo pracy w branży komiksowej tamtych lat (lata 1935-78) oraz dlaczego Superman to najważniejszy superbochater w historii komiksu i popkultury . A o genialnych rysunkach nie wspominam .
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo