Chrobot:

życie najzwyklejszych ludzi świata

Autor:
Tomasz Michniewicz
Wydawca:
Wydawnictwo Otwarte (2018-2019)
ISBN:
978-83-7515-494-8
Autotagi:
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
sprawozdania
5.0 (5 głosów)

Siedem podróży w czasie. A ponieważ czas dany nam jest jako pamięć, będzie to siedem podróży przez siedem pamięci siedmiu zwykłych ludzi. Niby ten sam świat i te same czasy, ale widziane z różnych perspektyw – mieszkańca Ugandy, USA, Kolumbii, Indii, Finlandii, Zimbabwe i Japonii. Siedem opowieści zwykłych ludzi o problemach, wyzwaniach, szansach i możliwościach. Ich zestawienie uświadamia, jak wiele zależy od tego, czy miało się szczęście urodzić się tu, a nie gdzieś indziej. Siedem ludzkich historii i jedna próba odpowiedzi na pytanie, po co to wszystko. Najnowsza książka nagradzanego reportażysty Tomasza Michniewicza to niezwykłe połączenie zapisu osobistych historii i wnikliwego spojrzenia na globalne problemy współczesnego świata. Autor w niezwykle plastyczny i wiarygodny sposób pokazuje świat takim, jak widzą go bohaterowie, zmuszając do refleksji nad kondycją człowieczeństwa.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka pochłonęła mnie tak bardzo, ze aby wypełniać domowe obowiązki, musiałam ja czymś nakrywać, by jej nie widzieć...nie udało się :)...polecam bo naprawdę warto...
  • Niezwykle ciekawy obraz dzisiejszego świata, widziany przez pryzmat ludzi z siedmiu różnych kultur / stron świata. Książka jest świetnie napisana, bardzo dobrze pokazuje, jak bardzo się różnimy i jednocześnie jak bardzo jesteśmy tacy sami. Lektura obowiązkowa.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo