Obsesyjna miłość

Tytuł oryginalny:
Amore molesto
Autor:
Elena Ferrante
Tłumacz:
Lucyna Rodziewicz-Doktór
Lektor:
Laura Breszka ...
Wydawcy:
Legimi (2018)
Wydawnictwo Sonia Draga (2017-2018)
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Wydawnictwo Sonia Draga
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.0 (4 głosy)

Obsesyjna miłość ‒ pierwsza książka Eleny Ferrante ‒ to jedna z najważniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych włoskich powieści, która ujawniła talent autorki. Zrealizowany w oparciu o książkę film w reżyserii Maria Martonego odniósł wielki sukces. Historia opowiada o relacjach Amalii i Delii, matki i córki, którym autorka przygląda się bezlitosnym choć pełnym pasji wzrokiem. Moja matka utonęła w moje urodziny, nocą 23 maja, w morzu przy miejscowości zwanej Spaccavento… Tak zaczyna się powieść. Co spotkało Amalię? Kto był z nią tamtej nocy, gdy zginęła? Czy Amalia naprawdę była tak tajemniczą i niezaspokojoną kobietą, jak wyobrażała sobie jej córka? Delia próbuje to odkryć a jej śledztwo rozgrywa się w mrocznej scenerii Neapolu, w którym historia codziennych rodzinnych dramatów przemienia się w zapierający dech w piersiach thriller. „Najwybitniejsza włoska powieściopisarka od czasów Elsy Moranteˮ. Sette/Corriere della Sera

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Lektura interesująca, ciekawa, wciągająca. Napisana ładnym językiem. Każdy szczegół jest tu istotny. Śmiało mogę stwierdzić, że delektowałam się słowem Ferrante.
  • Ferrante zachwyciła mnie książką "Córka", więc z niec­ierp­liwo­ścią­ sięgnęłam po "Obsesyjną miłość". Nie wiedziałam, że to jej pierwsza książka, i może to i dobrze, że nie zaczęłam od niej. "Córka" trafiła idealnie w mój gust, ta niestety nie. Ferrante ma lekkie pióro, czyta się ją lekko, ale tu niestety nie mogłam / nie potrafiłam się wkręcić, nie było tego "czegoś". Owszem, książka ok, nie mówię, że mi się nie podobała, ale "Córka" bije ją w każdym aspekcie.
  • Bardzo specyficzna i trudna. Mroczne i nie do końca zrozumiałe motywy działania bohaterki. Wydaje mi się, że jest również kłopot z tłumaczeniem, ale może właśnie taka jest konwencja. W sumie trochę się wciągnęłam w fabułę, ale bałabym się ją komuś polecić.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Elena Ferrante
Tłumacz:Lucyna Rodziewicz-Doktór
Lektorzy:Laura Breszka Lucyna Rodziewicz-Doktór
Wydawcy:Legimi (2018) Wydawnictwo Sonia Draga (2017-2018)
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Wydawnictwo Sonia Draga
ISBN:978-83-8110-513-2 978-83-8110-640-5 978-83-8110-715-0 978-83-8110-716-7 978-83-8110-640-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo