Pogoda dla puchaczy:

jesień

Autorzy:
Marcin Kozioł
Bartek Jędrzejak
Ilustracje:
Małgorzata Osieleniec
Tłumacz:
Bartek Jędrzejak
Wydawca:
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2018-2019)
ISBN:
978-83-8123-340-8
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
3.0

Łacińska nazwa puchaczy to Bubo bubo. Nie należy się więc dziwić, że gdy w rodzinie państwa Puchaczy wykluły się upragnione puchate pisklęta, rodzice nazwali je: Bubisia, Bubuś, Bubbo i Bubel. Małe puchacze szybko muszą się usamodzielnić. Ruszają w świat, by każdy z puchaczy znalazł dla siebie swój własny wymarzony kawałek lasu. Bubuś, jako najodważniejszy z rodzeństwa, przemierza świat z najszerzej otwartymi bursztynowymi oczami - czasami ze zdziwienia, ale częściej z podziwu dla zjawisk przyrody, które odkrywa. To on decyduje się na lot na chmurę. I jesienią odkrywa lato. Babie lato. A że w życiu ptaków pogoda odgrywa ważną rolę, przy okazji poznajemy to, co dla jesieni charakterystyczne: jesienne ciężkie chmury i mgły. Dowiemy, się, dlaczego żółkną liście. I dlaczego zmieniają się pory roku. A przede wszystkim - co to jest pogoda i jak ją przewidzieć.O prognozowaniu pogody czytelnik dowie się więcej dzięki komentarzom i wyjaśnieniom (w znaczącej części w wersji filmowej) popularnego prezentera pogody, Bartka Jędrzejaka, z którym nauczymy się chodzić po chmurach. Zaraz, zaraz, czy to na pewno jest możliwe?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo