Chłopiec z klocków

Tytuł oryginalny:
Boy made of blocks
Autor:
Keith Stuart
Tłumacz:
Anna Rajca-Salata
Wydawcy:
Wydawnictwo Akurat - Muza (2018)
Legimi (2018)
ISBN:
978-83-287-0537-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
rodzina
4.0

Poznajcie Alexa, trzydziestoparoletniego tatę. Kocha swoją żonę Jody, lecz zapomniał, jak jej to okazywać. Kocha swojego syna, Sama, ale go nie rozumie. Coś musi się zmienić. A Alex powinien zacząć od siebie.Poznajcie ośmioletniego Sama. Pięknego, zaskakującego, autystycznego chłopca. Dla niego świat to zagadka, której nie potrafi samodzielnie rozwiązać. Gdy jednak Sam zaczyna grać w Minecrafta, pojawia się miejsce, w którym on i tata zaczynają na nowo odkrywać nie tylko samych siebie, lecz także siebie nawzajem.Czy rozsypaną na kawałki rodzinę uda się poskładać?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Chłopiec z klocków" to książka autorstwa Keitha Stuarta, mężczyzny, który zawodowo zajmuje się grami komputerowymi. Co sprawiło, że taki człowiek porusza tak trudny temat jakim jest autyzm u dzieci? • W tej historii poznajemy Alexa, mężczyzna znajduje się w dość trudnym okresie życia. Jego małżeństwo znajduje się na poważnym zakręcie losu, w wyniku którego obie strony decydują się na separację. Jednak to nie jedyny problem, z jakim musi zmagać się nasz główny bohater. Kłopoty w związku, w pracy a dodatkowo stres związany z silną chęcią złapania kontaktu ze swoim autystycznym dzieckiem. To wszystko sprawia, że Alex czuje się zagubiony i bezsilny. Jednak znajduje sposób na to, aby wyrwać Sama, swojego autystycznego syna, z objęć choroby i wypracować z nim pewną więź przyjaźni i porozumienia. Tym sposobem okazała się jedna z ostatnio popularnych gier, czyli Minecraft, do czego nawiązuje również tytuł tej książki. To naprawdę niesamowite, że w taki, wydawałoby się, prosta metoda może być tak skuteczną metodą. To wszystko sprawia, że książka staje się mocno emocjonalna i interesująca, a dodając do tego fakt, że autor pisał ją pod wpływem własnych doświadczeń powoduje, że wartość tego tytułu rośnie jeszcze bardziej. Myślę, że jest to bardzo ważna książka, dlatego, że autor odważnie przekazuje czytelnikowi jak wygląda życie z chorym dzieckiem. W takim układzie, jak wiemy, chore jest nie tylko dziecko, ale i rodzice. Walka o tę rodzinę wzrusza i zdecydowanie chwyta czytelnika za serce. Jedyne co mogę zrobić, to polecić Wam tę pozycję. Jeśli lubicie książki opierane na faktach, dotyczące poważnych tematów to ta książka jest dla Was. • Jeśli zainteresowały Cię losy Alexa i jego syna Sama to nie zwlekaj. Sięgnij po tę książkę już dziś! Nic nie wzruszy Cię tak mocno, jak cudowna miłość ojca i syna, którzy walczą z przeciwnościami losu!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo