Pamiętniki hakerów:

fascynująca opowieść o nastoletnich hakerach

Tytuł oryginalny:
Hacker diaries
confessions of teenage hackers,
Autor:
Dan Verton
Tłumacz:
Krzysztof Masłowski
Wydawcy:
Świat Książki (2003)
Wydawnictwo Helion (2002)
ISBN:
83-7197-923-1, 83-7311-984-1
Autotagi:
druk
książki
proza

Fascynująca opowieść o nastoletnich hakerach. Historie oparte na wywiadach z agentami FBI, psychologami kryminalnymi, przedstawicielami prawa oraz obecnymi i byłymi hakerami. "Prophet był mózgiem większości operacji. Prowadził mnie i DarkVipera przez kolejne stadia ataku. Z jego pomocą spenetrowaliśmy systemy siedmiu baz lotniczych, czterech instalacji Marynarki Wojennej, Departamentu Narodowych Laboratoriów Energetycznych, gdzie prowadzone są badania nad bronią jądrową, NASA i wielu sieci uniwersyteckich. Przed zaatakowaniem ostatecznego celu -- Pentagonu skakaliśmy średnio przez osiem systemów. Nigdy nie zapomnę dnia, gdy wszystko się zawaliło. Rankiem ze dwa tuziny agentów FBI zaczęło walić w drzwi domu. Wszystko, co pamiętam, to jakiś głos wrzeszczący "nakaz rewizji" i łomotanie serca mojej macochy wybijające się w moich uszach ponad ogólny rwetes." Książka opowiada historie życia tych, którzy stanowili trzon hakerskiej subkultury, nastolatków, odgrywając główne role na tej scenie. To więcej niż prosty ciąg kilku opowieści o technicznych aspektach ich wyczynów hakerskich i włamań do systemów. Autor, doświadczony dziennikarz amerykańskiego magazynu Computerworld szuka odpowiedzi na pytania: dlaczego hakerstwo stało się najważniejszą rzeczą w życiu bohaterów tej książki, jakie wewnętrzne i zewnętrzne siły wpychały ich coraz głębiej w świat hakerskiego podziemia i co czuli, gdy się tam znaleźli. Jest to historia technologicznego czarodziejstwa, kreatywności i poświęcenia, młodzieńczego buntu, nudy i frustracji, oderwania od społeczeństwa, gniewu i czasem uwięzienia. Po prostu historia dzisiejszych nastoletnich hakerów. Nie są potworami, o jakich czytamy. Są jak inni w ich wieku, a niektórzy zapewne mieszkają w Waszym sąsiedztwie. Są tam.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo