Wielka księga emocji

Tytuł oryginalny:
Gran Libro de las Emociones
Autorzy:
Esteve Pujol i Pons
Rafael Bisquerra Alzina
Ilustracje:
Carles Arbat
Tłumacz:
Katarzyna Gajos
Wydawca:
Wydawnictwo Jedność (2017)
Wydane w seriach:
Jedność dla Dzieci
ISBN:
978-83-7971-559-6
Autotagi:
beletrystyka
druk
ikonografia
książki
opowiadania
poradniki
proza
zbiory opowiadań
4.0 (2 głosy)

Ta wspaniała księga wprowadza dzieci w fascynujący świat emocji, czyli w świat uczuć. Na jej stronach przedstawione zostały baśnie i opowieści, w których wyeksponowano rozmaite uczucia ich bohaterów. Wszystko po to, by dzieci potrafiły rozpoznawać i nazywać emocje i by potrafiły okazywać je w sposób kontrolowany i adekwatny do sytuacji. Nie ma uczuć dobrych i złych, ale, każdy się chyba z tym zgodzi, nie powinniśmy okazywać szalonej radości w miejscu, gdzie wymagana jest od nas cisza i skupienie, np. w urzędzie czy podczas szkolnych zajęć, podobnie jak umiejętność nieokazywania złości czy gniewu cechuje człowieka opanowanego i kulturalnego. Gniew, strach, radość, wdzięczność, smutek. to tylko niektóre z emocji, które zostaną oswojone dzięki tej pięknej i mądrej księdze. Zapraszamy do odkrywania świata emocji. To wspaniała wędrówka w głąb siebie i fascynująca przygoda.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Mając w domu małego wrażliwca (niestety jest podobna w tym do mnie) staram się pokazać jej na różne sposoby jak zaakceptować swoje uczucia i jak sobie z nimi radzić. Sama wiem, że to niełatwe ale możliwe ☺️☺️☺️ • Jeśli Wy też macie bardzo uczuciowe dziecko, to "Wielka księga emocji" jest dla Was idealna. Ta niesamowita książka zawiera 20 opowieści z różnych regionów świata, które napisane są tak aby obrazować dane uczucie. • Na początku każdej z historii jest krótki wstęp opisujący dany rodzaj emocji, a na końcu podsumowanie i wyjaśnienie bajki. • Znajdziecie tu nie tylko znane Wam na pewno bajki jak Tomcio Paluch, legendy (np. o ocaleniu Haarlem), ale też klasyki literatury (jak "Romeo i Julia", "Eneida" czy "Iliada"). Wszystkie opowieści napisane są zrozumiałym językiem dostosowanym do dziecka, ułatwiając tym samym przekaz ☺️ • W temacie uczuć i emocji lektura niemalże obowiązkowa
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo