Dwie rodziny

Autor:
Joanna Miszczuk
Wyd. w latach:
2017 - 2019
Wydane w seriach:
Duże Litery
Wielkie Litery
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (6 głosów)

Najbardziej zaskakujące historie pisze samo życie...

Ewa Dembska, adoptowana jako mała dziewczynka przez małżeństwo wrocławskich lekarzy, nic nie pamiętała ze swojej przeszłości. Nigdy nie chciała wiedzieć, co było przedtem, miała ukochanych przybranych rodziców, swoje pasje, marzenia, studia. A potem pojawił się Marek. Pokochali się i postanowili wziąć ślub. Aby zarobić pieniądze na upragniony własny dom, Marek wyjeżdża do Paryża. Nawet sobie nie wyobraża, co go tam spotka, kiedy w życie ich obojga wkroczy tajemnica z dalekiej przeszłości.

Co łączy średniowiecznego francuskiego rycerza i egzotyczną khmerską tancerkę Apsary z ukrytego w kambodżańskiej dżungli miasta Angkor, z Ewą, córką polskich lekarzy, i Markiem, wiecznym studentem?

Joanna Miszczuk jak zawsze mistrzowsko łączy współczesny wątek miłosny z fascynującymi losami historycznych postaci. Dramatyczne historie dwóch rodzin i wielkich uczuć na tle wojen i konfrontacji wielkich religii świata.

Joanna Miszczuk (ur. 1964) – wrocławianka duchem, choć rzadko ciałem. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Matka dorosłej córki. Z wykształcenia pedagog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieszkała w Niemczech, we Francji i w Polsce. Mówi czterema językami. Ulubione miejsca: Wrocław, Montmartre w Paryżu, Berlin i Sopot. Autorka powieści "Matki, żony, czarownice", "Zalotnice i wiedźmy", "Córki swoich matek", "Wyspa" i "Nefrytowa szpilka".

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Przepiękna opowieść o "pogmatwanych" losach dwóch rodzin, które łączy Ewa - młoda kobieta, adoptowana przed laty w Kambodży przez parę polskich lekarzy. • Przyjaźń i wspólna praca jej narzeczonego z francuskim architektem doprowadzi bohaterkę do poznania swych korzeni. • Autorka "śledząc" losy rodziny Ewy, prowadzi czytelnika w czasy średniowiecza do wypraw krzyżowych francuskich rycerzy, w lata 1974 - 79, kiedy to w Kambodży panoszył się krwawy reżim Czerwonych Khmerów. Ważne jest też ukazanie aspektów religijnych / chrześcijaństwo, islam, buddyzm, hinduizm/. • W posłowiu autorka zapewnia, że całą historię wymyśliła patrząc na "rzeczywistą" rodzinę kambodżańsko - francusko - polską. BO PRZECIEŻ MOGŁO TAK BYĆ! • Lektura znakomita.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Joanna Miszczuk
Wydawcy:Legimi (2019) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2017-2019) Wydawnictwo Prószyński Media (2017-2019) NASBI (2017) ebookpoint BIBLIO (2017)
Serie wydawnicze:Duże Litery Wielkie Litery
ISBN:978-83-8123-061-2 978-83-8123-561-7 978-83-8123-575-4 9788381230612 978-83-8097-061-2
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza religia rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 175 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo