Adaś Mickiewicz:

łobuz i mistrz

Autor:
Jakub Skworz
Ilustracje:
Jaga Słowińska
Wydawcy:
Zysk i Spółka Wydawnictwo (2017)
Legimi (2017)
Wydane w seriach:
Wciągające książki o wielkich Polakach
ISBN:
978-83-8116-166-4, 978-83-8116-223-4
Autotagi:
biografie
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
opowiadania
powieści
proza
zbiory opowiadań
5.0

Czy to możliwie, że wielki pisarz Adam Mickiewicz był kiedyś małym łobuzem? Poznajcie go i przekonajcie się sami!

W domu dziadków są drzwi, których nie wolno otwierać. Czy to powstrzyma Olę i Eryka przed zaglądaniem do tajemniczego gabinetu? Na szczęście nie, bo w środku znajdą rzeczy ciekawsze od najbardziej wymyślnych gier i zabawek – regały pełne wciągających książek.

To nie puste słowa – książki dziadka wciągają człowieka na poważnie, od stóp do głów: wprost na mroźną Syberię, do pięknego Wilna lub zatłoczonej Moskwy. Dziadek oprowadza wnuki śladami Adama Mickiewicza, dzięki czemu mogą razem z pisarzem ugasić pożar Nowogródka, założyć tajne stowarzyszenie i ruszyć do powstania listopadowego, a nawet dopilnować wydania Pana Tadeusza. Czytelnik prowadzony przez piękne ilustracje podąża krok w krok za nimi.

Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz to pierwsza z cyklu Wciągających książek o wielkich Polakach, czyli powieści opartych na faktach, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski. Nie ma przecież lepszego sposobu na poznanie drugiego człowieka niż spotkanie w cztery oczy.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Czy książka przeznaczona z pozoru dla dzieci znajdzie uznanie również u dorosłych? • „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz” Jakuba Skworza udowadnia, że bez najmniejszych problemów. • Ola i Eryk podczas zabawy u dziadków łamią zakaz wchodzenia do jednego z pokoi. Jak to z dziećmi bywa ciekawość jest jednak silniejsza. Okazuje się, że za zakazanymi drzwiami kryje się wielka biblioteczka pełna książek. • Dzieci przyglądając się im trafiają na pozycję poświęconą samemu Adamowi Mickiewiczowi. Tak właśnie rozpoczyna się wielka podróż rodzeństwa wraz z dziadkiem, który oprowadza ich po życiu pisarza – od jego najmłodszych lat aż po dorosłość. • Wielki ukłon dla autora za ten wspaniały pomysł na książkę i za za formę jaką przybrała. Pozycja ta z powodzeniem mogłaby trafić do szkół i służyć jako idealne przedstawienie dzieciom sylwetki Mickiewicza. • Książka napisana jest zabawnie, lekko, a historia przybiera formę zabawy i ciągłej akcji, która ani przez moment nie nudzi. Bohaterzy cały czas odkrywają nowe fakty, jednocześnie bawiąc się przy tym i przeżywając nowe przygody – zapewniam, że odbiorca podczas lektury również ma znakomitą rozrywkę i uczy się przy okazji. • Tak jak wspomniałam na samym początku, pozycja ta wbrew pozorom nie jest tylko dla dzieci. Ja mając na karku 30-stkę również świetnie bawiłam się podczas lektury. Historia jest ciekawa, przyjemna w odbiorze i po prostu dobra. Język, którym została napisana, oczywiście jako pozycja dla dzieci, lekki i prosty ale uniwersalny i na poziomie. • Całość dopełnia wspaniałe wydanie książki. Ładne, proste lecz zarazem bajkowe ilustracje w środku, które dopełniają całości i piękna okładka, która przyciąga oko. Jedyne zastrzeżenie mam do miękkiej oprawy. Zdecydowanie na miejscu wydawnictwa postawiłabym na twardą okładkę, byłoby wtedy wręcz idealnie. • Zachęcam Was bardzo do podarowania swojej latorośli tej książki, będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Ja swój egzemplarz odkładam na półkę, by poczekał na mojego potomka – z przyjemnością przeczytam ją jeszcze raz w jego towarzystwie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Oficjalnie otworzyliśmy po remoncie Filię nr 23 zlokalizowaną w budynku dawnej kuźni w Mydlnikach (ul. Balicka 297). • W obiekcie, wpisanym do rejestru zabytków, od kilku dekad mieści się jedna z mniejszych placówek bibliotecznych (50 m), ale spełnia ona ważne funkcje środowiskowe i kulturalno-oświatowe. W odnowionych w tym roku wnętrzach filii, które zmieniło wystrój – zakupione zostało całkowicie nowe wyposażenie, zgromadzono ok 7 tys. książek Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik czytelniczy przy „kominku”. • Z uwagi na niewielką powierzchnię w bibliotece zastosowana została technologia ogrzewania podłogowego, zasilanego gazem; dla poprawy warunków korzystania zwłaszcza w okresach chłodu – zainstalowano kurtynę powietrzną nad wejściem, wyremontowano także zaplecze socjalne i sanitarne. • Kompleksowy remont obiektu, który od 1 stycznia 2017 jest jedną z 57 filii Biblioteki Kraków, poza wnętrzem objął do tej pory również wymianę okien, drzwi wejściowych i dachu, a także odnowę elewacji. Całkowity koszt remontu i wyposażenia w latach 2017-2018 wyniósł nieco ponad 400 000 zł. Zwieńczeniem prowadzonych prac będzie zaplanowane na rok przyszły zago­spod­arow­anie­ niewielkiego terenu zielonego wokół budynku i stworzenie tam kącika dla najmłodszych czytelników. • Warto dodać, że w połowie października Biblioteka Kraków uruchomiła nową placówkę (Filia nr 3), ulokowaną w budynku dawnego dworca PKP (pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego). Na parterze tego obiektu, w którym znajduje się także administracja Biblioteki Kraków, czynna jest wypożyczalnia dla dorosłych i dla dzieci oraz czytelnia. • [Obraz] • [Obraz] • [Obraz] • [Obraz]
foo