Deportacja '36:

wspomnienia Polaka uprowadzonego z Podola przez bolszewików

Inne tytuły:
vospominaniâ polâka vyslannogo bol'ševikami iz Podolâ
Autor:
Stanisław Żywutski
Tłumacz:
Anita Kowbel
Wydawcy:
Wydawnictwo LTW (2017)
Fundacja Rodacy 37 (2017)
HarperCollins Polska
Wydane w seriach:
Ludobójstwo Polaków w Związku Sowieckim
ISBN:
978-83-7565-528-5, 978-83-7565-529-2
978-83-7565-529-1
Autotagi:
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
Więcej informacji...

Poruszająca opowieść życia, dziś ponad osiemdziesięcioletniego autora wspomnień, jednego z pierwszych zesłańców do Kazachstanu w rozpoczętej na szeroką skalę w 1936 roku „Operacji Polskiej NKWD”, w wyniku której deportowano ponad sto tysięcy Polaków. Stanisław Żywutski przywołuje tak gorsze, jak i lepsze wspomnienia, zwłaszcza z okresu młodości, wspomina ówczesne obowiązujące w kołchozie zwyczaje np. zabawy weselne, rzadkie atrakcje w postaci objazdowego kina. Te krótkie wzmianki nie przysłaniają oczywiście tamtejszych realiów - głodu i chorób dziesiątkujących społeczność, przymusowej, wyniszczającej pracy dzieci.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:vospominaniâ polâka vyslannogo bol'ševikami iz Podolâ
Autor:Stanisław Żywutski
Tłumacz:Anita Kowbel
Wstęp:Mikołaj Iwanow
Wydawcy:Wydawnictwo LTW (2017) Fundacja Rodacy 37 (2017) HarperCollins Polska
Serie wydawnicze:Ludobójstwo Polaków w Związku Sowieckim
ISBN:978-83-7565-528-5 978-83-7565-529-2 978-83-7565-529-1
Autotagi:druk książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo