W naszym domu

Tytuł oryginalny:
House rules
Autor:
Jodi Picoult
Tłumacz:
Michał Juszkiewicz
Wydawcy:
Legimi (2018)
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2009-2018)
Prószyński Media (2010-2011)
Biblioteka Akustyczna
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
MP3
powieści
Więcej informacji...
4.5 (13 głosów)

Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalonym porządku dnia może wytrącić go z równowagi. Ma też, jak wielu młodych ludzi z zespołem Aspergera, obsesyjne zamiłowanie do jednej, specjalistycznej dziedziny – w jego przypadku jest to analiza kryminalistyczna. Chłopak pojawia się w miejscach, gdzie policja prowadzi śledztwo, instruuje detektywów, co należy robić… a do tego najczęściej ma rację.

Gdy policja znajduje zwłoki jego prywatnej instruktorki umiejętności społecznych, Jacob sam staje się obiektem zainteresowania detektywów. Wszystkie charakterystyczne cechy zespołu Aspergera: unikanie kontaktu wzrokowego, impulsywność, dystans fizyczny, w oczach policjantów mogą być równoznaczne z przyznaniem się do winy. Jacob niespodziewanie zostaje oskarżony o morderstwo.

„W naszym domu” to wspaniała, poruszająca opowieść o samotnym świecie dziecka z zespołem Aspergera i o tym, co przechodzi jego rodzina: o nieustannym strachu i walce na burzliwym morzu rodzicielskich zmagań, o głębi matczynej miłości.

Jodi Picoult (ur. 1966) – amerykańska pisarka, która z mistrzowską intuicją podejmuje ważne i kontrowersyjne tematy, by tworzyć z nich wzruszające powieści obyczajowe i dramaty psychologiczne, od których trudno się oderwać. Jest autorką ponad dwudziestu powieści, w tym bestsellerowych „Bez mojej zgody”, „Krucha jak lód”, „To, co zostało”. Jej książki, przełożone na 34 języki, na całym świecie zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów.

Copyright © 2010 by Jodi Picoult. All rights reserved. Copyright © for the translation by Michał Juszkiewicz. Copyright © for the audio edition by Prószyński Media Sp. z o.o.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo dobra, jak każda tej autorki
  • Gdy chcesz poznać świat ludzi, którzy inaczej postrzegają rzeczywistość, mają inną wrażliwość.
  • Świetna książka, pokazuje jak trudne jest życie i wychowywanie "innego" dziecka.
  • Moim zdaniem kolejna udana książka poczytnej autorki. Bardzo lubię gdy w treści pojawia się cała plejada bohaterów-charakterów, dodam nietuzinkowych. Bardzo lubię gdy książka oprócz rozrywki dostarcza mi także jakiejś wiedzy i to tu otrzymałam w ogromnej dawce, i do tego w przystępny sposób. Historia Jacoba i jego matki jest owszem bardzo poruszająca, ale mnie równie mocno poruszyła postać młodszego brata: przez chorobę odsuniętego na daleki plan, dla którego brak już matce czasu. To chyba cena jaką płaci rodzina gdy w domu ktokolwiek zaczyna niedomagać. I jeszcze jedno może tym razem pozytywne spostrzeżenie, że zespół aspergera rozpoznano u wielu osób, które osiągnęły wielki sukces: znany reżyser, pisarz, i inni. Na pewno warto
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jodi Picoult
Tłumacz:Michał Juszkiewicz
Lektorzy:Magdalena Karel Magda Karel
Wydawcy:Legimi (2018) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2009-2018) Prószyński Media (2010-2011) Biblioteka Akustyczna
ISBN:978-83-7648-532-4 978-83-8069-803-1 978-83-8069-804-8 83-7648-532-4 978-83-7848-532-4 978-823-7648-532-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 18 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo