Ale auta!:

odjazdowe historie samochodowe

Autor:
Michał Leśniewski
Ilustracje:
Maciej Szymanowicz
Wyd. w latach:
2017 - 2023
Wydane w seriach:
Art Egmont
Art
Art - HarperCollins Polska
ISBN:
978-83-27670-65-6, 978-83-281-1456-2
978-83-281-2325-0
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...
5.0 (4 głosy)

O tym, jak ważny jest samochód, wie każdy. Dzieci jeżdżą nim do szkoły, na wakacje albo w odwiedziny do rodziny. Samochód dostarcza towary do sklepów i materiały na budowę… Specjalnymi autami jeżdżą policjanci, lekarze i strażacy. Kiedyś samochody wyglądały inaczej niż dzisiaj. Ich twórcy przeżyli wiele przygód, czasem groźnych, czasem zabawnych. Gdyby nie oni i ich przygody, samochód nie wyglądałby tak jak dzisiaj. „Ale auta!” to pełne humoru opowieści Michała Leśniewskiego, które prowadzą i młodych, i starszych przez świat samochodów. Świat kolorowy i fascynujący - dzięki wspaniałym ilustracjom Macieja Szymanowicza. Autor w książce przybliża kolejne dekady historii motoryzacji za pomocą tytułowych „odjazdowych historii samochodowych”. Z poszczególnych stron dzieci nie tylko dowiedzą się, jak wyglądał pierwszy samochód, lecz także przeczytają o polskiej motoryzacji, kultowych autach, modzie automobilowej, rekordach prędkości oraz współczesnych supersamochodach. Poszczególne opowiadania bogato zilustrował i dopracował w najmniejszych szczegółach Maciej Szymanowicz. To wszystko sprawi, że książka Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe doskonale sprawdzi się jako pierwsza publikacja o motoryzacji w dziecięcej bibliotece. [nota wydawcy]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Ale auta!" to bez dwóch zdań odjazdowe historie samochodowe. Napisane z dużą dozą humoru, bez wikłania najmłodszych w całe mnóstwo bezsensownych dat czy cyfr dotyczących parametrów technicznych prezentowanych automobili. Michał Leśniewski w sposób bardzo przystępny przekazuje wiedzę na temat historii motoryzacji z uwzględnieniem wyłącznie najważniejszych z niej faktów. Dzięki krótkim anegdotom maluch łatwo przyswaja pewne fakty, które go interesują, zadaje pytania, jest dociekliwy i baaardzo zainteresowany kolejnymi opowieściami. Trudno jest się oderwać od lektury. Jaki jest samochód z reguły każdy widzi, ale fajnie jest się dowiedzieć dzięki komu i w jaki sposób osiągnął on obecny kształt i wymiar. Dziś ich obecność jest nieoceniona. W sposób znaczny przyczyniły się do podniesienia komfortu życia każdego z nas. Historia nadal ewoluuje i kto wie czym będziemy jeździ chociażby za 20 kolejnych lat... Ale o tym zapewne opowie przyszłym pokoleniom ktoś zupełnie inny. Oby w tak doskonały sposób jak autor tejże publikacji. Polecam małym i dużym lekturę, bo naprawdę warto.
  • świetnie opisana historia motoryzacji, sporo czytania, podoba nam się graficznie. Spodobało się nam na tyle że kupimy swój własny egzemplarz. Prawie 4ro latek zachwycony. Myślę że dla starszych dzieci tym bardziej.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Michał Leśniewski
Ilustracje:Maciej Szymanowicz
Wydawcy:HarperCollins Polska (2021-2023) Harperkids (2021) Wydawnictwo Egmont Polska (2017-2021) IBUK Libra (2019) Saga (2019)
Serie wydawnicze:Art Egmont Art Art - HarperCollins Polska
ISBN:978-83-27670-65-6 978-83-281-1456-2 978-83-281-2325-0
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki ikonografia komiksy i książki obrazkowe książki literatura literatura piękna literatura stosowana publikacje popularnonaukowe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo