Otoczeni przez idiotów

Tytuł oryginalny:
Omgiven av idioter
Inne tytuły:
[jak dogadać się z tymi, których nie możesz zrozumieć]
Autor:
Thomas Erikson
Tłumacz:
Małgorzata Maruszkin
Lektor:
Bartosz Głogowski
Wydawcy:
Audioteka (2018)
Wielka Litera (2017-2018)
Legimi (2017)
Biblioteka Akustyczna
Wydane w seriach:
Audio - Wielka Litera
W Audio
ISBN:
978-83-8032-185-4, 978-83-8032-194-6
978-83-8032-195-3, 978-83-8032-246-2
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
podręczniki
poradniki
Więcej informacji...
3.3 (4 głosy)

Najpopularniejszy skandynawski poradnik ostatnich lat!

Czy dopadają cię spóźnione pointy w stylu: „Powinienem był mu powiedzieć to i to, wtedy może by zrozumiał"? Czy zdarzyło ci się uczestniczyć w zebraniu, na którym nie byłeś w stanie zrozumieć toku myślenia żadnej osoby? Czy frustruje cię, że nikt nie rozumie twojego jakże klarownego wywodu? Idioci są wszędzie i niestety jakoś musimy z nimi żyć.

Możemy pozostać przy przekonaniu, że jesteśmy otoczeni przez idiotów, ale tak naprawdę otaczają nas ludzie o czterech różnych typach osobowości. Wystarczy umieć je zidentyfikować, a praca, życie i współdziałanie z nimi będzie jak bułka z masłem. A ile nam to zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów!

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • W przystępny sposób opisane cztery typy osobowości. Pomocna lektura.
  • Pozycja na pewno do zgłębienia w kilku podejściach. Ciekawe podejście, przyjazny język. Mimio wszystko czegoś brakuje :)
  • Książkę dobrze się czyta, ale... Jestem rozczarowana. Sięgnęłam po nią pod wpływem wywiadu z autorem, w którym zaciekawiła mnie hipoteza, że często nazywamy idiotami tych, których nie rozumiemy, że jest to taka droga na skróty. Zgodnie z tym, ci ludzie wcale nie są "idiotami", ale ludźmi, którzy myślą w odmienny sposób, co może być wartością, a nie trudnością. O "teorii kolorów" słyszałam kiedyś na szkoleniu z motywacji. No i niewiele więcej ponadto się dowiedziałam, ponieważ autor pisze trochę jak "dla idiotów" ;) a na pewno dla laików. Bardzo schematyczny podział ludzkich typów, mimo, iż sam przyznaje, że w przyrodzie najczęściej występują osoby o "wielokolorowej naturze". Na test osobowości nie ma co liczyć, narzędzie do diagnozowania jest opatentowane, a sama diagnoza kosztowna. Najbardziej interesująca mnie część - jak postępować z osobami o określonych kolorach, odmiennymi od nas - sprowadza się do tego - rób to, co ich zadowala, zachowuj się tak, jak oni. A gdzie w tym autentyczność i bycie sobą? Książka ma nieco sekciarski charakter, w duchu prawdy objawionej. Cóż, autor jest coachem i doradcą, a nie psychologiem i w książce jest to wyraźnie widoczne. Podsumowując, dla osób zupełnie nieznających tematu może być to nawet odkrywcza lektura, dla pozostałych - można, ale nie ma co się nastawiać na wiele.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:[jak dogadać się z tymi, których nie możesz zrozumieć] Omgiven av psykopater
Autor:Thomas Erikson
Tłumacz:Małgorzata Maruszkin
Lektor:Bartosz Głogowski
Wydawcy:Audioteka (2018) Wielka Litera (2017-2018) Legimi (2017) Biblioteka Akustyczna
Serie wydawnicze:Audio - Wielka Litera W Audio
ISBN:978-83-8032-185-4 978-83-8032-194-6 978-83-8032-195-3 978-83-8032-246-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura literatura stosowana MP3 nagrania podręczniki poradniki poradniki i przewodniki zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Biblioteka Kraków przygotowała dla swoich czytelników, tych młodszych i tych starszych, nie lada gratkę. Na bibliotecznym kanale YouTube i Facebooku możecie obejrzeć serię filmów, w których znani aktorzy czytają fragmenty książek nagrodzonych i nominowanych w konkursie literackim Żółtej Ciżemki. Nagroda jest przyznawana co roku przez Bibliotekę Kraków autorom najpiękniejszej i najbardziej wartościowej książki dla dzieci i młodzieży. • Wyprodukowany przez nas cykl filmowy powstawał w kilku filiach Biblioteki Kraków. W nagraniach uczestniczyli aktorzy: Anna Polony, Dorota Segda, Radosław Krzyżowski, Katarzyna Zawiślak-Dolny i Paweł Kumięga. Każdy film będzie dostosowany do potrzeb osób niesłyszących, dzięki tłumaczeniu na Polski Język Migowy. • Realizowany projekt „Ciżemkowe czytanki – słuchaj on-line z Biblioteką Kraków”, na który środki pozyskaliśmy z Narodowego Centrum Kultury, zakłada również przygotowanie elektronicznej wystawy prezentującej dotychczasowe cztery edycje nagrody Żółtej Ciżemki – jej laureatów, pisarzy oraz ilustratorów, a także książki nominowane do Nagrody. • Adresatami serii są dzieci, młodzież, rodzice, bibliotekarze, nauczyciele, animatorzy, pracownicy naukowi, studenci. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie i promowanie dziedzictwa kulturowego, popularyzowanie wartościowej współczesnej literatury i wydawnictw o wysokich walorach artystycznych, rozwijanie wrażliwości i empatii poprzez głośne czytanie literatury. • Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura w sieci”.
Po Magiczny słoik Lary Williamson sięgnęłam zachęcona bardzo pochlebnymi recenzjami i muszę przyznać, że książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Poruszony w niej został bardzo ważny i trudny problem dla dziecka, a mianowicie zmiany – czy to otoczenia, np. nowa szkoła, czy sytuacji rodzinnej, np. rozwód rodziców. W takim właśnie położeniu znalazł się główny bohater książki, Maciek. Chłopiec po rozwodzie rodziców przenosi się z mamą w zupełnie inne miejsce, zmienia również szkołę. Nowe okoliczności są dla niego bardzo trudne, nie potrafi poradzić sobie z rozstaniem rodziców, a w szkole nie zna nikogo. Pomocną dłoń usiłuje mu podać Malina, wesoła energiczna dziewczynka – nowa koleżanka z ławki. Mimo iż dziewczynka bardzo się stara, nie jest w stanie początkowo przebić się przez mur rozpaczy, jaki wokół siebie roztoczył chłopiec. Nie zniechęca się jednak i próbuje zaprzyjaźnić z Maćkiem, jednak kiedy jego rozpacz zaczyna ją przerastać, na pomoc przybywają z dobrymi radami rodzice Maliny. Na jaki pomysł wspólnie wpadli i czy uda się wydobyć chłopca spod czarnej deszczowej chmury? I jaką rolę odegra tytułowy słoik? Warto dowiedzieć się czytając tę niezwykłą, mającą walory terapeutyczne książkę. Jest to bardzo wzruszająca opowieść (sama uroniłam niejedną łzę), której najważniejszym przesłaniem jest to, że po deszczu zawsze wychodzi słońce i na smutek także znajdzie się lekarstwo. • Anna Jędrzejowska • Biblioteka Kraków
foo