Wiersze współczesnych polskich poetów

Ilustracje:
Anita Głowińska
Autorzy:
Marcin Brykczyński
Wanda Chotomska (1929-2017)
Jerzy Ficowski (1924-2006)
Dorota Gellner ...
Wydawca:
Polityka Sp. z o. o. SKA (2017)
Wydane w seriach:
Cała Polska Czyta Dzieciom
Cała Polska Czyta Dzieciom (Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom)
ISBN:
978-83-64076-57-2, 978-83-64076-71-8
978-83-64076-57-2
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
poezja
wiersze
Więcej informacji...
5.0

Poeci w sposób szczególny i fascynujący opisują świat. Kto by umiał tak spojrzeć na kurz, jak Joanna Kulmowa? Kto w ten sposób zapisałby wędrówkę schodów po schodach, jeśli nie Ludwik Jerzy Kern? Kto rymowałby jak najwięksi mistrzowie, z których garściami czerpie, bawiąc się konwencją, Małgorzata Strzałkowska? Kto wymyśliłby Ziewnik – gdyby nie było Doroty Gellner? I skąd wzięłyby się w naszym języku Rupaki, jeśli nie z wiersza Danuty Wawiłow? Czy całe frazy, którymi posługujemy się na co dzień (np. Gdyby tygrysy jadły irysy), gdyby nie wymyśliła ich Wanda Chotomska? Poeci cudnie bawią się słowami, jak Joanna Papuzińska w „Wakacjach”, i najpiękniej zamykają w słowach paradoksy życia – jak Anna Kamieńska czy ks. Jan Twardowski. Dla dzieci – wiersz to odkrywanie piękna polskiego języka. Dla dorosłych – to często zaskoczenie, że po latach te same wiersze znaczą więcej i czytają się inaczej. Poezja to kształtowanie wyobraźni i rozbudzanie empatii, wzbogacanie języka o słowa, które pomagają wyrażać siebie. Ten wybór – najlepszych współczesnych wierszy dla dzieci – to otwarcie okna na poezję, dla której podobno nie ma miejsca w dzisiejszym świecie. A jednak jest!
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom!. A to już COŚ znaczy :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Ilustracje:Anita Głowińska
Autorzy:Marcin Brykczyński Wanda Chotomska (1929-2017) Jerzy Ficowski (1924-2006) Dorota Gellner Anna Kamińska Ludwik Jerzy Kern (1920-2010) Tadeusz Kubiak (1924-1979) Joanna Kulmowa (1928-2018) Joanna Papuzińska Józef Ratajczak (1932-1999) Michał Rusinek Małgorzata Strzałkowska Jan Twardowski (1915-2006) Emilia Waśniowska (1954-2005) Danuta Wawiłow (1942-1999)
Wydawca:Polityka Sp. z o. o. SKA (2017)
Serie wydawnicze:Cała Polska Czyta Dzieciom Cała Polska Czyta Dzieciom (Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom)
ISBN:978-83-64076-57-2 978-83-64076-71-8 978-83-64076-57-2
Autotagi:beletrystyka druk książki liryka literatura literatura piękna poezja wiersze
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 5 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo