W poszukiwaniu czerwonego smoka

Tytuł oryginalny:
À la rerche du dragon rouge
Autorzy:
Frédéric Bagères
Maud Lienard
Jolanta Sztuczyńska
Tłumacz:
Jolanta Sztuczyńska
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2017)
ISBN:
978-83-10-13117-1
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „W poszukiwaniu Czerwonego Smoka” Frederica Bageresa, Maud Lienard • 27„Na wieczny ogień, którym smok zieje!”, od razu przyznam się, że nie będę obiektywna w stosunku do tej książki. Pierwszym tego powodem, jest fakt, że zakochałam się w niej od pierwszego zerknięcia na okładkę. Po drugie, jestem świeżutko po lekturze i emocje sięgają zenitu. Po trzecie podoba mi się w niej wszystko: format, treść, ilustracje, no po prostu wszystko! I wreszcie po czwarte – gdyby Czerwony Smok napisał do Księżniczki Kamili jakieś trzydzieści lat temu … Byłabym wówczas najszczęśliwszą dziewczynką na świecie. • „W poszukiwaniu Czerwonego Smoka” to opowieść sympatycznego gada, który postanawia wyruszyć w podróż w poszukiwaniu miłości swego życia. Choć brzmi to sztampowo, pozycja nie jest w żadnym razie banalna. W tekście odnaleźć można wiele informacji z dziedziny geografii oraz elementy zaczerpnięte z mitologii. Ponadto niezwykle atrakcyjna jest szata graficzna tej książki. Ilustracje, oprócz tego, że są przekolorowe i zabawne, posiadają jeszcze inne walory. Na każdej z nich ukryty jest czerwony smok, którego maluch może odnaleźć. Duży format pozwolił ilustratorowi na wielce szczegółowe rysunki, dzięki czemu rodzice, chcąc wykorzystać maksimum potencjału książki, mogą zadawać dodatkowe pytania odnośnie tychże rysunków bądź nawet na ich podstawie tworzyć nowe opowiadania. • Widać więc, że publikacja pozwala ćwiczyć refleks, spos­trze­gawc­zość­ i kreatywność. I, to co ja uważam za ważne, uczy inteligentnego, subtelnego poczucia humoru. • Jeśli wciąż nie przekonałam Państwa, że po tę pozycję warto sięgnąć, to może dodam jeszcze, że pojawia się w niej także mądrość związana z relacjami międzyludzkimi. Na dowód tego cytat: „Miłość trzyma się tylko na sznurku (nie ma powodu zamieniać się w kłębek nerwów!) Znalazłeś za gruby sznurek? Jeśli jednak to nie jest grubymi nićmi szyte i daje się rozsupłać węzły, życie okazuje się pełne niespodzianek. Szczęśliwym można być jedynie z dwoma końcami sznurka. Wystarczy umieć tworzyć więzi.” • Kamila Sośnicka •
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo