Polski hydraulik i nowe opowieści ze Szwecji

Autorzy:
Bielawski Maciej Zaremba
Maciej Zaremba
Tłumaczenie:
Wojciech Chudoba
Wojtek Chudoba
Wydawca:
Agora SA (2013)
Wydane w seriach:
Reporterzy Dużego Formatu
Biblioteka Gazety Wyborczej
ISBN:
978-83-268-1264-4
Autotagi:
druk
książki
proza
sprawozdania
2.7 (3 głosy)

"Polski hydraulik" to kilkuset stronicowy zbiór 10-ciu reportaży Macieja Zaremby. Ten szwedzki dziennikarz z polskimi korzeniami w sposób niezwykle sugestywny kreśli przed czytelnikiem w 300-stu stronicowym zbiorze, kulturalno-społeczny obraz współczesnej Europy. Książka odkrywa zasłonę milczenia, ujawnia kulisy wielkiej polityki, nepotyzmu, społecznych relacji. Jednoznaczny przekaz płynący z książki pomaga zrozumieć drastyczne kontrasty społeczne, podwójną moralność decydentów. W tytułowym reportażu autor przybliża problematykę gastarbeiterów ze wschodniej Europy do Szwecji i sposób w jaki są postrzegani przez autochtonów oraz to, jak próbują zasymilować się z nowymi warunkami. Czytelnik z każdą stroną uświadamia sobie, iż nie tylko Europa, ale cały Świat borykają się z takimi samymi problemami społecznymi.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Polski hydraulik" Macieja Zaremby to zbór bardzo ciekawych reportaży dotyczących Szwecji, która jawi się jako kraj sprawiedliwości, ale bezdusznej sprawiedliwości, praworządności, ale pełnej pychy bez miejsca na wątpliwości i wielu sprzeczności. Reportaże Zaremby cechuje wielka wnikliwość i rzetelność, zawsze stara się dotrzeć do wszystkich stron konfliktu, naświetlić wszelkie fakty. • Polecam gorąco!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo