Za zamkniętymi drzwiami

Tytuł oryginalny:
Behind closed doors
Autor:
B. A. Paris ...
Tłumacz:
Janusz Ochab ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz - (2017-2019)
we współpr. z Biblioteka Akustyczna (2017)
Ringier Axel Springer Polska (2017)
Legimi (2017)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (82 głosy)

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo?
Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością.
Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?
„Najlepszy i najbardziej przejmujący thriller, jaki kiedykolwiek czytałem” San Francisco Book Review
„Porywający debiut! Przerażenie, które czuje Grace, jest zaraźliwe, klaustrofobiczna atmosfera zagęszcza się, a niepokojąca gra w kotka i myszkę zmierza do przerażającego i niespodziewanego finału” Publishers Weekly
„Wciągające i powodujące szybsze bicie serca momenty gwarantują, że po tej lekturze inaczej zaczniecie patrzeć na swoich przyjaciół i sąsiadów” Margaret Madden, Bleach House Library
„Psychologiczny thriller w stylu Hitchcocka” Woman
„Mrożący krew w żyłach thriller, który nie pozwoli ci zasnąć” Mary Kubica, autorka „Grzecznej dziewczynki
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Nie podzielam zachwytów nad tą książką.Recenzje z okładki nijak się mają (w mojej ocenie), do tego co w treści. • Autorka bardzo chce, abyśmy zobaczyli uwięzioną żonę, która nie ma żadnego wyjścia z zaistniałej sytuacji. Mi tego wątku nie udało się odnaleźć. Nie przekonuje mnie opowieść, że Grace tak bardzo kocha swoją siostrę, że nie chce, aby trafiła do domu opieki, a jednocześnie świadomie dąży, swoją biernością, do przekazania jej w ręce oprawcy. Główna bohaterka miała niejedną okazję, aby zakończyć tyranię męża. • I na koniec, chorobliwie podejrzliwy mąż, który... ale nie będę opowiadać zakończenia.
  • bardzo dobra, przygnębiająca. dobrze i szybko się ją czyta
  • Jeśli ktoś oczekuje zaskakującego zakończenia to się go nie doczeka, ale mimo tego książka jest ciekawa do samego końca. Bardzo cieszy mnie to że autorka tak pięknie pokazało w książce to jak łatwo ludzie ulegają pozorom i jak łatwo ich oszukać, choć posiadają wzrok tak naprawdę są ślepi bo wolą uwierzyć w to co dla nich wygodniejsze i łatwiejsze.
  • Muszę przyznać, że mile zaskoczyła mnie B.A. Paris. Jej debiut literacki jest całkiem znośnym, intrygującym i wciągającym thrillerem. • Na początku temat związany ze znęcaniem się mężczyzny nad swą żoną wydał mi się nieco oklepany. Autorka mimo wszystko podołała zadaniu i w sposób niebanalny skonstruowała fabułę swojej powieści. Ciekawe są też w nim portrety bohaterów. Jack na pozór idealny mąż, a w rzeczywistości okrutny sadysta, który swą technikę manipulacji doprowadził wprost do perfekcji. Na dodatek profesja prawnika, którą trudni się na codzień stworzyła mu dodatkowe alibi. Grece z kolei to Bogu ducha winna kobieta. Poprostu ofiara, którą tak naprawdę mógłby zostać każdy. Znalazła się w sytuacji beznadziejnej, ale zachowała "spokój". Jedyną jej motywacją do wydostania się z piekła zafundowanego jej przez męża stanowiła niepełnosprawna siostra Mili. Bo tak naprawdę to na Mili Jackowi zależało najbardziej. Jednak sprytny Jack nie potrafił wszystkiego przewidzieć i to właśnie dzięki Mili, która była naprawdę inteligentną osobą udało się Grace wyswobodzić z rąk swego oprawcy. Okazało się, że oprócz Mili ktoś jeszcze był niezwykle czujny i bardzo wnikliwie analizował życie Grace i Jacka. I gdy Grece zaczęła "grać kartami" męża jej taktykę rozgryzła Ester, dla której w jednym momencie wszystko stało się oczywiste... Wystarczyło tylko trochę poczekać na jeden fałszywy krok Jacka, żeby Ester mogła utwierdzic się w swoim przekonaniu. Każdy przecież w końcu popełnia jakieś błędy. • "Za zamkniętymi drzwiami" to bardzo dobrze skrojony thriller, przy lekturze którego raczej trudno jest się nudzić. Po jego przeczytaniu osobiście czuję tylko lekki niedosyt. Mogłaby autorka dopowiedzieć jeszcze kilka słów na temat dalszych losów bohaterów, ale zaniechała temu pomysłowi. A szkoda trochę... Mimo to polecam gorąco lekturę.
1 2 3 4 5
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
katarzyna20
zuzanna012
Opis
Autorzy:B. A. Paris Janusz Ochab
Tłumaczenie:Janusz Ochab Maria Olejniczak-Skarsgård
Lektor:Ewa Abart
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz - (2017-2019) we współpr. z Biblioteka Akustyczna (2017) Ringier Axel Springer Polska (2017) Legimi (2017)
Serie wydawnicze:Fakt Bestseller Audiobook Audiobook (Albatros) Audiobook - Biblioteka Akustyczna książka do słuchania
ISBN:978-83-7985-401-1 978-83-7985-441-7 978-83-7985-442-4 978-83-7985-938-2 978-83-8125-062-7 978-83-8125-124-2 83-7985-938-2 978-83-7885-938-2 978-83-7985-936-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza reprodukcje zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 55 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo