Dziewczyna, którą kochałeś

Tytuł oryginalny:
Girl you left behind
Autor:
Jojo Moyes
Tłumacz:
Nina Dzierżawska ...
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2022)
Między Słowami - (2012-2017)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017)
Świat Książki - Bertelsmann Media (2006)
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Między Słowami
Między Słowami - Znak
Czytak Larix 21476-21491
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (39 głosów)

Nowa powieść autorki bestsellerowych "Zanim się pojawiłeś" i "Kiedy odszedłeś". Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu. Właściwie na całym świecie. Przypomina mi o dziewczynie, którą kiedyś byłam. Która nie martwiła się na okrągło. I która potrafiła się bawić, po prostu robiła różne rzeczy. O dziewczynie, którą chcę znów być. W życiu Liv nic nie poszło zgodnie z planem. Zamiast cieszyć się miłością męża i myśleć o przyszłości, została sama. Jedyne, na co ma ochotę, to wejść pod kołdrę i już nigdy nie wyściubiać spod niej nosa. Wypić o jeden kieliszek wina za dużo i zapomnieć o mailach od komornika i mężczyźnie, który miał być spełnieniem marzeń, a zniknął bez słowa. Jedyne, co pomaga jej przetrwać, to portret dziewczyny, zaręczynowy prezent. Najcenniejsza rzecz, jaką ma. Kiedy ktoś chce jej go odebrać, Liv zaczyna walczyć. O obraz i o siebie. Podobno można łamać zasady, jeśli się kocha... . Jojo Moyes to ulubiona autorka milionów czytelników, a jej pisarstwo jest światowym fenomenem wydawniczym. Wyrównała rekord należący do Harlana Cobena i Stephena Kinga - trzy jej książki znalazły się równocześnie na listach bestsellerów "New York Timesa". Powieści Moyes zostały przetłumaczone na 35 języków i rozeszły się w nakładzie ponad 9 milionów egzemplarzy.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Niewiele jest książek, które poruszają. Książek, które uczą co w życiu jest ważne i wartościowe. Książek, które lepiej uczą historii, niż całe lata lekcji tego przedmiotu w szkole. Taka właśnie jest "Dziewczyna, którą kochałeś". • Akcja rozgrywa się dwutorowo. • Z jednej strony poznajemy Liv - młodą wdowę, która mieszka w nowoczesnym, szklanym domu. Ma wspomnienia i przeszłość, o której nie może zapomnieć. Ma komornika na karku i obraz, który jest ulubioną rzeczą w jej domu. Portret "Dziewczyny, którą kochałeś" to prezent od zmarłego męża, przypominający jej o dziewczynie, którą sama kiedyś była. • Z drugiej strony cofamy się w czasie o cały wiek i poznajemy Sophie - kobietę, która znajduje się na portrecie, a którą namalował ukochany mąż. Jest to historia ukazująca czasy wojny, życie pod okupacją niemiecką, trudne rozstania i walkę o siebie, bliskich, a także o obcych sobie ludzi. Historię pokazującą czym jest człowieczeństwo. • Czy losy tych dwóch kobiet mogą się połączyć? Tak! I to właśnie za sprawą obrazu, o który po długich latach upominają się spadkobiercy. Kto jest jego właścicielem, po czyjej stronie stoi prawo? Czy obraz został zrabowany w czasie wojny czy podarowany? • Niesamowita i wciągająca fabuła. Jest to jedna z tych nielicznych książek, które się przeżywa i zapamiętuje na długo, które trzeba przeczytać.
    +2 wyrafinowana
  • Chciałabym polecić książkę Jojo Moyes "Dziewczyna którą kochałeś". Książka wciągająca, wzruszająca, pokazująca historię dwóch kobiet i obrazu. Czasy współczesne i okres I wojny światowej. Sophie bohaterka z czasów wojny i jej zmagania z okupantem, miłość do męża i obraz od którego wszystko się zaczęło. Liv gotowa oddać wszystko by zatrzymać obraz, prezent ślubny od nieżyjącego męża. Mnóstwo zwrotów akcji, zagadek, gorąco polecam! • Aleksandra Śmiała • Laureatka Konkursu • „Świetna książka – polecam!”
  • Yoyo z każdą powieścią ewoluuje i zaskakuje każdym swoim dziełem.
  • Ciekawa i wciągająca ksiażka :)
1 2 3
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21486 Dziewczyna, którą kochałeś [Cz. 3]
Autor:Jojo Moyes
Tłumaczenie:Nina Dzierżawska Katarzyna Malita
Lektor:Bożena Furczyk
Wydawcy:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2022) Między Słowami - (2012-2017) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017) Świat Książki - Bertelsmann Media (2006)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Między Słowami Między Słowami - Znak Czytak Larix 21476-21491
ISBN:978-83-240-2757-6 978-83-240-4759-8 978-83-240-8560-6 83-240-2757-6 978-83-240-27757-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD epika książki literatura literatura piękna MP3 muzyka nagrania nagrania muzyczne nuty pliki i bazy danych powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 45 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo