Dobro jako choroba zakaźna

Autorzy:
Małgorzata Chmielewska
S. Małgorzata Chmielewska
Lektor:
Elżbieta Janisławska
Wyd. w latach:
2007 - 2018
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 21476-21491
ISBN:
978-83-7906-101-3, 978-83-7906-109-9
98-83-7906-101-3
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
literatura faktu, eseje, publicystyka
Więcej informacji...
5.0

Każdego dnia docierają do nas doniesienia o złu, które spotyka najczęściej niewinnych. Na szczęście są nadal ludzie, którzy wierzą, że na świecie pozostało jeszcze bardzo wiele dobra. Dobra, którym warto i trzeba się dzielić. "Dobro jako choroba zakaźna" to kontynuacja dziennika Siostry Małgorzaty Chmielewskiej, który zapoczątkowała swoim "Cerowaniem świata". Po raz kolejny opisuje trudy codzienności związane z prowadzeniem domu (przez wielkie D) dla swoich podopiecznych. Często ubogich, bezdomnych lub chorych. Każdy z nich jest jednak dla Siostry Chmielewskiej być może "niepełno-sprawnym", ale z pewnością "pełno-ludzkim" i wymaga miłości. "Dobro jako choroba zakaźna" to historie o tym, jak przychodzi zderzać się z rzeczywistością czy absurdalnymi przepisami i bezdusznymi urzędnikami - początkowo niechętnymi do wyciągnięcia pomocnej ręki. To jednak również opowieść okraszona dobrym humorem i lekkością pióra, którą dobrze się czyta i jeszcze lepiej pamięta. Małgorzata Chmielewska to siostra zakonna i przełożona we Wspólnocie "Chleb Życia". Urodziła się w 1951 roku w Poznaniu, ukończyła studia biologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako katechetka z dziećmi niewidomymi, organizowała również pomoc dla więźniarek. Dziś prowadzi domy dla bezdomnych, chorych i samotnych oraz osób z marginesu społecznego.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Dobro. Czym ono rzeczywiście jest? Człowiek określany mianem dobrego, to w prawdzie człowiek, który swoim postępowaniem czyni względem drugiego człowieka coś pozytywnego. A co kiedy dobro występowałoby jako choroba, którą każdy z nas mógł zarażać lub zostać nią zakażony? • Myślę, że ja nie miałabym przeciwwskazań aby zostać zarażona taką chorobą. Świat wyglądałby całkowicie inaczej gdybyśmy bardziej zwracali uwagę na drugiego człowieka. I to właśnie opisuje siostra Małgorzata Chmielewska w tej książce. To zbiór jej myśli, refleksji, rad i życiowych sytuacji, które mają nas podnieść na duchu, przybliżyć do Boga i dobrego życia, które wypełnione będzie samymi pozytywnymi myślami i uczynkami. Jej codzienne zapiski przedstawiają życie ludzi, którzy zmagają się z wieloma trudnościami życiowymi, żyją w wielkim ubóstwie, a jednak ich serca są bogate. Ukazuje nam z czym muszą się uporać ludzie niepełnosprawni i wykluczeni ze społeczeństwa. Zwraca naszą uwagę właśnie na te osoby, byśmy nie przechodzili obok nich obojętnie. Bo najważniejsze - to mieć dobre serce. Siostra stara się szerzyć i propagować ideę dobra, bo nic tak nie może pomóc jak kilka osób, które mają serce pełne miłosierdzia. Takie książki są ważne dla współczesnego człowieka, bo przedstawiają nam życie ludzi w innych częściach świata. Unaoczniają nam, że nie wszystko wygląda jak z cudownego katalogu biura podróży, a w każdym zakątku świata są miliony ludzi, którzy pragną pary nowych, niedziurawych butów lub zapasu jedzenia na kilka dni. • W dobie rosnącej znieczulicy i obojętności na ludzkie problemy wirus dobra zdecydowanie by się przydał. Ludzie stają się okrutni i zapominają o innych. Siostra Małgorzata swoimi zapisami z pewnością sprawi, że niektórzy z nas zmienią sposób patrzenia na życie i sprawy błahe.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21478
Autorzy:Małgorzata Chmielewska S. Małgorzata Chmielewska
Lektor:Elżbieta Janisławska
Wybór:Magdalena Ciszewska
Wydawcy:NASBI (2018) ebookpoint BIBLIO (2018) Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze (2016-2018) Legimi (2016-2018) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017) IBUK Libra (2016)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Czytak Larix 21476-21491
ISBN:978-83-7906-101-3 978-83-7906-109-9 98-83-7906-101-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki epika książki literatura literatura faktu literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna MP3 nagrania pamiętniki proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 37 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo