Szóstka wron

Tytuł oryginalny:
Six of crows
Autor:
Leigh Bardugo ...
Tłumaczenie:
Wojciech Szypuła
Małgorzata Strzelec ...
Wyd. w latach:
2016 - 2018
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.9 (8 głosów)

Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków.

Jeden niewykonalny skok.

Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie - wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne:

- włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej twierdzy)

- uwolnić zakładnika (a ten może rozpętać magiczne piekło, które pochłonie cały świat)

- przeżyć dostatecznie długo, żeby odebrać nagrodę (i ją wydać)

Kaz potrzebuje ludzi wystarczająco zdesperowanych, żeby wraz z nim podjęli się tej samobójczej misji, oraz dostatecznie niebezpiecznych, żeby ją wypełnili. Wie, gdzie ich szukać. Szóstka najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście – razem mogą być nie do zatrzymania. O ile wcześniej nie pozabijają się nawzajem.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Ppo prostu magia😊 Przeczytana jednym tchem. Fantasy, które mnie zaczarowało od początku do końca.
  • Polecam zdecydowanie! Super się czyta, jest przyjemne, szybkie, porywające i warto przebrnąć przez pierwsze rozdziały (które są odrobinę cięższe) i mimo wielu stron książka nie nudzi (co ma miejsce w jej pierwszej serii o griszach). Nie mam wątpliwości, że to jedna z najlepszych przeczytanych książek.
  • A więc - uratować naukowca, wkraść się do Twierdzy rodem z Alcatraz, przeżyć!, i wrócić po miliony miliardów... Niewykonalne? Ta ekipa was zadziwi. • Nieczęsto mam do czynienia z książka dobrą, bardzo dobrą, a jeszcze rzadziej z idealną, a ta jest w każdym calu idealna. Pewnie to zasługa przemyślanej fabuły, która o wiele więcej ukrywa, niż pokazuje. Czy byłabym w takim samym osłupieniu wiedząc, jak FAKTYCZNIE uciekną? Nie. Czy cieszyłabym się tak samo wiedząc, KTO KOGO POKOCHA? Nie. Czy jest sens ukrycia kilu faktów przed czytelnikiem, żeby później je odkryć, kiedy już plan A,B,C i awaryjny nie wypali, i prawdopodobnie Kaz i reszta utknie we Więzieniu? Jest jak najbardziej! Czytając czułam lekką podobiznę do Sagi Martina - Gra o tron wersja młodzieżowa? Nie, nie. Nie ma tutaj takiej eskalacji przemocy i seksu. Po prostu wszystko ma swój cel, niejasne przebitki przeszłości bohaterów nie są po to, by po prostu poznać ich historię, a potem niech czytelnik wróci do wspinaczki Inej. Po coś jednak jest wspomnienie jej lat przepieprzonych w Menażerii. Uraczyłam Kaza, Inej, Matta i Niny, ale nie przypominam sobie wspomnień Jespera - czy są one zarezerwowane na kolejną książę? Byłoby miło. • Ocena sama mówi za siebie. To niemożliwe, żeby aż tylu czytelników zmówiło się, by dać jej dychę czy dziewiątkę, nie, nie. Tę książkę warto, wierzcie mi, warto przeczytać.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Leigh Bardugo Małgorzata Strzelec Małgorzata Tłumacz Strzelec Wojciech Tłumacz Szypuła
Tłumaczenie:Wojciech Szypuła Małgorzata Strzelec Anna Pochłódka-Wątorek Szypuła Wojciech Strzelec Małgorzata
Lektor:Janusz Zadura
Wydawcy:Legimi (2017-2018) Wydawnictwo Mag Jacek Rodek (2016-2018) we współpr. z Biblioteka Akustyczna (2017) Wydawnictwo Papierowy Księżyc (2016) Heraclon International
Serie wydawnicze:"Kaz Brekker" Grisza Audiobook Audiobook - Biblioteka Akustyczna Szóstka wron - Leigh Bardugo książka do słuchania
ISBN:978-83-7480-666-4 978-83-7480-708-1 978-83-7480-775-3 978-83-7480-776-0 978-83-480-666-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 18 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo