Sekretne życie drzew

Tytuł oryginalny:
Geheime Leben der Bäume
Autor:
Peter Wohlleben ...
Lektor:
Stanisław Biczysko
Wydawcy:
Biblioteka Akustyczna we współpracy z Wydawnictwem Otwartym (2016-2017)
Wydawnictwo Otwarte (2015-2017)
Legimi (2016)
NASBI (2016)
Wydane w seriach:
Audiobook
Książka do Słuchania
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...
4.4 (19 głosów)

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy. Peter Wohlleben - leśnik z ponaddwudziestoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Zrezygnował z posady urzędniczej, aby swoją wizję ochrony przyrody wcielać w życie. Obecnie opiekuje się lasami w Reńskich Górach Łupkowych. Tam z powodzeniem praktykuje leśnictwo oparte na ekologicznych i ekonomicznych podstawach. Jest częstym gościem w programach telewizyjnych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się w licznych publikacjach i podczas seminariów. [nota wydawcy]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Dawno nie zdarzyło mi się czytać tak dobrze napisanej ksiazki. Autor ozywił las do tego stopnia, że jadąc/idąc obok lasu chce się z drzewami porozmawiać.
    +2 trafna
  • Wspaniałe opowieści o przyrodzie , można się zapomnieć i czytać jakby były to bajania wspaniałego erudyty , a to są przwdziwe fakty z życia roślin.Lekkie przyjemne pióro , nie będzie to straconym czasem !
  • Autor jest leśnikiem i przytacza w swojej książce różne wyniki badań nad drzewami oraz opisuje ich życie, które umyka zwykłemu człowiekowi.
  • Drzewo istota społeczna • Od czasu, gdy wysłuchałam audiobooka Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew” inaczej patrzę na moich „sąsiadów”, czyli las rosnący nieopodal domu. Myślę o zdrowiu oraz kondycji drzew, podziwiam spokój, siłę i determinację, z jaką co roku wypuszczają nowe pędy i liście. Czasem mam ochotę uciąć z nimi małą pogawędkę. • Książka niemieckiego leśnika, ekologa i popularyzatora wiedzy o przyrodzie odkrywa przed czytelnikiem tajemnice drzew i leśnego ekosystemu. Czy wiecie, że drzewa porozumiewają się ze sobą, przyjaźnią, troszczą o potomstwo, że potrafią otoczyć troskliwą opieką stare i chore osobniki? Autor w niezwykle barwny, a zarazem przystępny sposób przytacza najnowsze wyniki badań, dzieli się swoimi obserwacjami i wieloletnim doświadczeniem pracy w lesie. Na przykład świerk może zapuścić korzenie wszędzie tam, gdzie lata są krótkie, a zimy długie i mroźne. W igłach i korze gromadzi olejki eteryczne, które chronią go przed mrozem. Potrafi też doskonale radzić sobie ze śniegiem i wiatrem. W tym celu rośnie niezwykle wolno utrzymując prostą, strzelistą sylwetkę oraz wąską koronę o krótkich gałęziach. Dąb – symbol siły i niezłomności nie ma łatwego życia w lasach środ­kowo­euro­pejs­kich, które są ojczyzną buków. Dlaczego? Nie zdradzę wszystkich fascynujących historii i tajemnic lasu. Sięgnijcie po audiobooka Petera Wohllebena, dowiecie się wielu ciekawych, często zaskakujących rzeczy, a Wasz spacer po lesie, czy parku już nigdy nie będzie taki, jak dotychczas. • Książkę, spokojnym, ciepłym głosem czyta Stanisław Biczysko, aktor teatralny i filmowy. • Izabela Ronkiewicz-Brągiel • Biblioteka Kraków
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:[edycja ilustrowana]
Autorzy:Peter Wohlleben Stanisław Biczysko Wydawnictwa popularne
Lektor:Stanisław Biczysko
Tłumaczenie:Ewa Kochanowska-Szlęzak Ewa Kochanowska Jacek Giszczak
Zdjęcia:Krzysztof Onikijuk Adam Ławnik
oraz:Krzysztof Onikijuk Adam Ławnik
Wydawcy:Biblioteka Akustyczna we współpracy z Wydawnictwem Otwartym (2016-2017) Wydawnictwo Otwarte (2015-2017) Legimi (2016) NASBI (2016)
Serie wydawnicze:Audiobook Książka do Słuchania Audiobook - Biblioteka Akustyczna
ISBN:978-83-7515-187-9 978-83-7515-430-6 978-83-8082-065-4 978-83-8082-085-2 978-83-8082-086-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura literatura stosowana MP3 nagrania publikacje popularnonaukowe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 33 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo