Sekretne życie drzew

Tytuł oryginalny:
Geheime Leben der Bäume
Autor:
Peter Wohlleben ...
Tłumaczenie:
Ewa Kochanowska-Szlęzak
Ewa Kochanowska ...
Lektor:
Stanisław Biczysko
Wyd. w latach:
2015 - 2022
Wydane w seriach:
Audiobook
książka do słuchania
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
książka do słuchania (Biblioteka Akustyczna)
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...
4.5 (34 głosy)

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy. "Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym - z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy - że drzewa to istoty społeczne". Sally McGrane, "New York Times". "Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew - istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nie tylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem." Adam Wajrak". Książka ta powinna znaleźć się na półce każdego, komu zależy na zrozumieniu przyrody i na jej losie, kto ma zielone serce." Maja Popielarska.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dawno nie zdarzyło mi się czytać tak dobrze napisanej ksiazki. Autor ozywił las do tego stopnia, że jadąc/idąc obok lasu chce się z drzewami porozmawiać.
    +2 trafna
  • Ksiazka otworzyla przede mna swiat zycia drzew i roslin o jakim nikt mi wczesniej nie opowiadal. Taka pozycja wedlug mnie powinna trafic do zestawu lektur obowiazkowych. Moze dzieki takim madrym pozycjom udaloby sie w koncu zatrzymac wiele nisz­czyc­iels­kich­ dzialan czlowieka i zmienic nasze podejscie do otaczajacego nas swiata. Do tego lekko, ciekawie napisana. Czyta sie jak powiesc przygodowa. Polacam.
  • Ciekawa książka z fascynującym opisem życia drzew.
  • Rewelacyjna i godna rekomendacji książka od drzewach dzięki której zaczynam bliżej poznawać dopiero u schyłku mojego życia mimo, że od wielu dekad w lasach spędzałem wiele czasu.
1 2 3
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:[edycja ilustrowana]
Autorzy:Peter Wohlleben Stanisław Biczysko Wydawnictwa popularne o.
Tłumaczenie:Ewa Kochanowska-Szlęzak Ewa Kochanowska Jacek Giszczak
Lektor:Stanisław Biczysko
Zdjęcia:Adam Ławnik Krzysztof Onikijuk
oraz:NPN Studio nagrań Marek Piastowicz
Wydawcy:we współpr. z Wydawnictwo Otwarte (2015-2022) Biblioteka Akustyczna we współpracy z Wydawnictwem Otwartym (2016-2017) NASBI (2016) Legimi (2016) ebookpoint BIBLIO (2016)
Serie wydawnicze:Audiobook książka do słuchania Audiobook - Biblioteka Akustyczna książka do słuchania (Biblioteka Akustyczna)
ISBN:978-83-7515-187-9 978-83-7515-430-6 978-83-8082-065-4 978-83-8082-085-2 978-83-8135-145-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika ikonografia książki literatura literatura piękna literatura stosowana MP3 nagrania proza publikacje popularnonaukowe
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 62 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo