Wyśnione miejsca

Tytuł oryginalny:
Places no one knows
Autor:
Brenna Yovanoff
Tłumacz:
Adriana Sokołowska-Ostapko
Wydawca:
Wydawnictwo Otwarte (2016)
Wydane w seriach:
Moon Drive
ISBN:
978-83-7515-404-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
4.3 (3 głosy)

Są dwie Waverly. Pierwsza: ma nieskazitelny wygląd, popularnych przyjaciół, najlepsze oceny w szkole i świetne wyniki w sporcie. Druga: to tajemnicza dziewczyna, która zagłusza myśli bieganiem do utraty tchu. W nocy zastanawia się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby zrzuciła maskę, którą nosi za dnia. Jest dwóch Marshallów. Pierwszy: bad boy, który nadużywa alkoholu, ryzykując wydalenie ze szkoły. Nie ma to dla niego znaczenia - w końcu jest nikim. Drugi: ten, który czuje więcej, niż przyznaje sam przed sobą. Zmaga się z ciężarem, o którym inni nie wiedzą. Waverly i Marshall spotykają się. we śnie. Jest to miejsce, gdzie oboje mogą być sobą. I gdzie dotyk wydaje się równie prawdziwy jak na jawie. Czy odważą się swoje wyśnione miejsca zamienić na rzeczywistość?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Mam mieszane uczucia co do tej książki. Na początku miałam straszny mętlik czytając to wszystko, sama nie wiem co czułam. Rozczarowanie? Tak, pewnie to było to. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, a to co dostałam było hm..nie było złe, ale było takie niewystarczające. Książkę bardzo szybko przeczytałam i cóż, pomimo ładnej okładki nie powaliła mnie na kolana. • Waverly jest nastolatką, która jak dla mnie cierpi na zaburzenia osobowości. Z jednej strony chce od życia czegoś więcej niż tylko ulotnej popularności, a z drugiej strony nie pragnie niczego więcej niż być coraz bardziej popularna, a może pragnie tego tylko z uwagi na swoją najlepszą przyjaciółkę - która swoją drogą jest totalną egoistką. Nie zwraca uwagi na to czego chciałaby jej przyjaciółka, z góry zakłada, że będzie tak jak ona tego chce. • We śnie Waverly pokazuje swoją drugą naturę, wrażliwej dziewczyny. • Dziewczyna aby zbyt wiele nie myśleć biega do wyczerpania sił, nie zwracając uwagi na ból, który sobie tym wyrządza. Na jawie marzy o tym by w końcu móc zasnąć na dłużej niż 3 godziny. • Marshall to chłopak z masą problemów, a żeby o nich nie pamiętać upija się do nieprzytomności i bierze narkotyki. • Kiedy przez dziwny przypadek zaczynają spotykać się we śnie, bądź na jawie - ciężko to określić - zachowują się w sposób, w jaki nikt wcześniej ich nie widział. Całą książkę czytało się bardzo lekko i przyjemnie, ale nie sądzę abym kiedyś do niej wróciła. Mimo wszystko bardzo polecam! :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
usunięte konto
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo