Dobre maniery nie tylko dla przedszkolaków

Autor:
Joanna Krzyżanek
Ilustracje:
Zenon Wiewiurka
Wydawca:
Wydawnictwo Jedność (2015-2020)
Wydane w seriach:
"Jedność" dla Dzieci
Cecylka Knedelek przedstawia
ISBN:
978-83-7971-346-2, 978-83-7971-385-1
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
savoir-vivre
zbiory opowiadań

W tej bardzo mądrej, a przy tym zabawnej książeczce Cecylka Knedelek opowiada gąsce Walerii oraz wszystkim przyszłym i obecnym przedszkolakom, jak zachowywać się zgodniez zasadami dobrego wychowania. Pełne świetnego humoru historyjki poprzedzają zbiór najważniejszych wskazówek dla małych i dużych przedszkolaków, które będą przydawać się dzieciom jeszcze długo, długo po opuszczeniu przedszkola. Co robić, by nie zostać brudasem roku ani nie zamienić się w siorbacza? Czy warto się dzielić zabawkami? Jak brzmi kilka bardzo ważnych słów, które powinien znać i Jaś, i Janek, i Jan? Tego dowiecie się z tej wesołej i kolorowej książeczki. Dwie doskonale znane dzieciom bohaterki - Cecylka Knedelek i gąska Waleria - zapraszają do lektury i zapewniają mnóstwo dobrej zabawy! Odbiorcy:- dzieci lubiące słuchać ciekawych i zabawnych opowieści;- rodzice i opiekunowie szukający ciekawego sposobu na przekazanie dziecku zasad dobrego wychowania. Dlaczego warto nabyć tę książkę: - jest zbiorem zasad, które powinno znać każde dziecko; - skłania do myślenia i mówienia o ważnych wartościach; - zachęca do czytania dzięki dużym, kolorowym ilustracjom; - jest pełna dobrego humoru;- będzie znakomitym prezentem zarówno dla każdej dziewczynki, jak i każdego chłopca.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo