Ekonomia:

to, o czym dorośli ci nie mówią

Autor:
Bogusław Janiszewski
Ilustracje:
Max Skorwider
Wydawca:
Wydawnictwo Publicat (2016-2020)
ISBN:
978-83-245-2132-6, 978-83-271-2556-9
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe

Zdecydowanie wyjątkowa książka dla każdego (od 9 do 113 lat). Skąd się biorą pieniądze, jak zarobić, ale się za bardzo nie narobić, co się opłaca, a co nie, gdzie kupić taniej, jak ratować sytuację, kiedy w skarbonce albo w portfelu widać dno. Po co Ci ekonomia?! Przekonaj się. "Ta książka dowodzi, że o ekonomii można mówić nie tylko jasno, ale i z humorem. Dostajemy tu solidną dawkę wiedzy o podstawowych i nieco bardziej zaawansowanych zjawiskach gospodarczych. Czyta się szybko, a zapamiętuje jeszcze szybciej - dzięki zabawnym, czasem przewrotnym rysunkom. To książka dla każdego młodego bystrzaka. Ale nie tylko! Mamo i tato: pożyczcie "Ekonomię" od waszego dziecka. Sporo się dowiecie, i będziecie się przy tym dobrze bawić!" Aleksandra Dziadykiewicz, dziennikarka Radia TOK FM, wyróżniona w Konkursie NBP im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w 2015 roku
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Ekonomia" to zdecydowanie wyjątkowa książka dla każdego, która może stanowić doskonałą konkurencję dla słynnych Zaskórniaków Grzegorza Kasdepki. Czy wiecie skąd się biorą pieniądze i dlaczego ciągle nam ich brakuje? Dlaczego jedni ludzie mają ich więcej, a inni nieco mniej? Czym takim jest budżet państwa i do czego służy? Co to takiego podatek i z jakiego powodu musimy go płacić? Dlaczego gospodarka raz się rozwija, innym znów razem stoi w miejscu? Co należy zrobić, gdy w naszej śwince skarbonce nie pobrzękuje żadna nawet najmniejsza moneta? Może warto wówczas założyć własną firmę? Wszystkie te trudne słowa związane są właśnie z ekonomią. Co to takiego? Przekonajcie się sami, bo naprawdę warto. Choć jest to książka o nieco naukowym charakterze z całą pewnością spodoba się każdemu dziecku. To wiedza przekazana z dużym humorem, zilustrowana za pomocą przewrotnych rysunków. Mamo, tato przeczytajcie ją koniecznie swym małym bystrzakom, może też uda Wam się wzbogacić swoją wiedzę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo