Pina, zrób coś!

Autor:
Maciejka Mazan
Wydawcy:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2016)
NASBI (2016)
IBUK Libra (2016)
Legimi (2016)
Wydane w seriach:
Babie Lato
Babie Lato (Nasza Księgarnia)
ISBN:
978-83-10-12950-5, 978-83-10-13064-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
4.0

„Jacuś objawił się małoletnim odbiorcom w czerwonym świetle reflektora i kłębach sinego dymu, przy wtórze grzmotów. Na widowni po raz pierwszy zrobiło się autentycznie cicho. Wtedy rozległ się upiorny śmiech, wzmocniony pożyczoną kamerą pogłosową. Wynalazek ten, ukryty pod płaszczem Złej Królowej, sprawił, że cyfrowo wygenerowany głos Jacusia stracił ludzkie brzmienie i bardzo kojarzył się z horrorami o opętaniu. Parę co słabszych psychicznie dzieci zaczęło płakać. Reszta siedziała z wniebowziętymi minami i nie odrywała spojrzenia od Jacusia, który przeszedł przez scenę, przewracając oczami o doklejonych rzęsach. Wyglądał jak nawiedzony przez Szatana transwestyta”. Pełna absurdalnego humoru powieść o przygodach pewnego amatorskiego teatru. Pina, Waltrauta, Weronika, Adrian, Helena, Monia i Jacuś są wręcz stworzeni do występowania przed publicznością, choć zrządzeniem losu na ogół bywa to kapryśna i wymagająca publiczność przedszkolna. Siódemkę przyjaciół różni niemal wszystko, łączy zaś płomienna miłość do sceny… a od pewnego czasu także panika. Przymuszeni bardzo poważnymi okolicznościami bohaterowie próbują bowiem zebrać zawrotną sumę, którą dotąd znali tylko ze słyszenia. Postawieni przed wyborem – czy narazić się na ośmieszenie, czy żyć ze świadomością, że zawiedli – radośnie wybierają ośmieszenie. W końcu śmiech to coś, w czym się specjalizują. Niewiele myśląc, wbrew zdrowemu rozsądkowi (w którym się NIE specjalizują) postanawiają zostać gwiazdami telewizyjnego konkursu talentów... Maciejka Mazan – tłumaczka książek, musicali i piosenek, reżyserka. Autorka dwóch książek dla dzieci oraz musicalu „CASTING”. '
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Pełna humoru książka opowiadająca o grupie przyjaciół, członkach amatorskiego teatru, którym, choć ambicje wielkie, przychodzi najczęściej występować przed widzem w wieku przedszkolnym. • Dla ratowania zdrowia nastoletniej siostry członka ich grupy /grozi dziewczynie amputacja nogi/, a pomóc może tylko kosztowna zagraniczna operacja, niestety nierefundowana przez ZUS - grupa postanawia zawalczyć o pieniądze. • Z chwilą rozpoczęcia tejże "walki" dowództwo nad grupą przejmuję tytułowa Pina, która rozdziela wśród przyjaciół zadania, coraz trudniejsze do wykonania, a przy okazji oni wymyślają zabawę - "Co zrobimy Pinie, gdy to wszystko się skończy". • By o potrzebującej dowiedziało się jak najwięcej osób, artyści wpadają w artystyczny wir, coraz więcej i więcej grania, udziałów w konkursach itp. • Czy uda im się zdobyć olbrzymią kwotę potrzebną na zagraniczną operację? • Przegrają czy zwyciężą? I co zrobią Pinie? • Warto przeczytać tę debiutancką książkę autorki, zresztą znanej tłumaczki. Książkę tryskającą humorem, z urokliwymi bohaterami, ale też z pytaniem - czy życie bez pasji ma sens??.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo