Czarownica

Autor:
Anna Litwinek
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2016)
ISBN:
978-83-240-4102-2, 83-240-4102-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
3.0 (4 głosy)

Uwodzicielska opowieść o kobiecej sile, miłości i magii Sonia Hunamska prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie tajemniczych pochówków w lokalnym kościele. Komuś jednak bardzo zależy, by jej artykuł nigdy nie ujrzał światła dziennego. Za dnia bohaterka próbuje odkryć prawdę, a w nocy dręczą ją niepokojące sny. Wkrótce dowiaduje się, ż e wszystkie kobiety w jej rodzinie posiadają pewien dar. Daje on siłę, ale może też okazać się przekleństwem… To przecież przez niego zaginęła przed laty jej matka. Na szczęście w drodze ku przeznaczeniu Sonia nie jest sama. Przewodniczką po świecie magii staje się ciocia Hala. Nie brak także mężczyzn gotowych stanąć po jej stronie. Czy Sonia zaufa ekscentrycznemu archeologowi, czy może diabelnie przystojnemu adwokatowi? Z kim zdecyduje się związać swój los? Powieść Anny Litwinek pokazuje, jak ważne jest, by iść za głosem serca, odnaleźć wewnętrzną siłę i kobiecość. Anna Litwinek - od dziecka marzyła o lataniu. Każdy grosz ze sprzedaży książki przeznaczy na zakup samolotu. Prędzej, czy później spełni marzenie latając nie tylko na stronach powieści.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Czarownica” lekka i przyjemna lektura. Porusza wątki magi oraz mocy paranormalnych. Ubrana w humor i miłość. Czyżby to był przepis na sukces według autorki? Bardzo możliwe. Bohaterowie zapadają w pamięć. Nie wszystkich polubiłam. Zdecydowanie nie. Jednak o wszystkich będę długo pamiętać. Dlaczego? Są bardzo wyraziści. Cała historia jest niezwykłą zabawą dla czytelnika. Strach, radość, zdenerwowanie, niecierpliwość, szacunek do niektórych postaci. To tylko niektóre z uczuć, które towarzyszą na każdej stronie. Sonia jest kobietą z krwi i kości. Roztrzepana, energiczna, troche szalona (pozytywnie), kochająca ponad wszystko swoją ciocię Hale. Właśnie taka kobieta spotyka bardzo stonowanego mężczyzne. Archeolog jest kompletnym przeciwieństwem. Zawsze punktualny, skupiony, dążący do celu. Pierwotnie dziennikarka ma przeprowadzić z nim tylko wywiad. Jednak los chce inaczej. Życiorysy dwojga ludzi łączą się bardziej niż byli w stanie przewidzieć. Bardziej niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Więcej jednak wam nie zdradzę :) jak potoczyły się losy bohaterów oraz co dokładnie ich połączyło musicie sprawdzić sami. • Nie zabrakło również nagłych zmian. Niesamowitych wydarzeń. Chwil gdy okazuje się, że zaufanie zostało źle ulokowane. Po lekturze natomiast nie brakuje myśli „Może magia naprawdę istnieje?” „Może Czarownice są wśród nas?” „Może wiatr przenosi głosy?”. • Książki cały czas trzyma w napięciu. Mimo wszystko daje dobrą zabawe. Można się odprężyć. Mamy lato. Czy warto zabrać ją na wakacje? Tak. Zdecydowanie. „Czarownica” jest lekturą na każdą okazję. • Anna Litwinek potrafi zaciekawić czytelnika każdym zdaniem. Niezależnie od tego o czym pisze, jest to fascynujące. Należy zaznaczyć, że to DEBIUT autorki! • Polecam! • Moja ocena: ***** • Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca • www.lottaczyta.blox.pl
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo