Szczepionki:

nie daj się zwariować

Autor:
Izabela Filc-Redlińska
Wydawca:
Wydawnictwo Otwarte (2016)
ISBN:
978-83-7515-386-6
Autotagi:
druk
książki
poradniki
4.0

Ta książka to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie czy dzieci należy szczepić.Przeciwnicy obawiają się, że szczepionki mogą wywołać autyzm u najmłodszych, zwolennicy ostrzegają przed powrotem zapomnianych chorób. Dla jednych i drugich dobro dziecka jest najważniejsze. Kto ma rację?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Autorka w swej książce podjęła dysputę na temat niezwykle ważny i ciągle aktualny. Szczepienia budzą kontrowersje od zawsze, ale w chwili obecnej ruch anty­szcz­epio­nkow­y z każdym dniem coraz bardziej przbiera na sile. Czy są ku temu jakiekolwiek fundamentalne powody, żeby szczepić dziecko bądź nie? Na te i wiele innych pytań zadawanych przez rodziców stara się w sposób rzetelny i obiektywny odpowiedzieć autorka poradnika. Trzeba przyznać, że dość dokładnie zgłębiła w nim ona temat szczepień. Podjęła głęboką analizę źródeł, brała udział w licznych konferencjach naukowych, zasięgnęła również opinii wykw­alif­ikow­anyc­h w wakcynologi osób. Nie udzieliła jednak wprost jasnej odpowiedzi na pytanie: szczepić czy nie szczepić. Uważam jednak, że dzięki swojej analizie pomogła rozwiać wiele wątpliwości, które dotyczą szczepionek, NOP-u, autyzmu i tym podobnych zagadnień. Myślę, że jest to bardzo dobra publikacja, po którą powinien sięgnąć każdy rodzic zaangażowany w ten niewątpliwie trudny temat.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo