In vitro:

bez strachu, bez ideologii

Autor:
Anna Krawczyk
Opracowanie graficzne okładki:
Wojciech Wawoczny
Wydawca:
Muza SA (2016)
ISBN:
978-83-287-0171-7
Autotagi:
druk
2.0

Autentyczny głos pacjentów wypowiedziany bezkompromisowo przez osobę, która z dużą odwagą wyłamuje się ze schematu cierpienia w samotności. Urzeka prawdą, analizując niepłodność z poziomu dylematów osobistych, medycznych, laboratoryjnych, ale i ostrej oceny społecznej. Trafnie zauważa, że trwająca nieustannie walka o in vitro odzwierciedla naszą polską rzeczywistość, w której trudno znaleźć kompromis między tradycją a nowoczesnością, brakiem akceptacji a tolerancją oraz wolnością człowieka a decyzyjnością państwa. [prof. dr hab. n. med. Rafał Kurzawa Przewodniczący Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego] Pamiętacie porównania dzieci z in vitro do Frankensteina? Pamiętacie piętnujące wypowiedzi o ich rzekomych wadach genetycznych, o "bruździe dotykowej"? Pamiętacie sugestie, że niepłodność to kara za grzechy, a nowoczesne metody leczenia to "wyrannowana aborcja"? Te słowa nie tranly w pustkę, dotyczyły realnych ludzi. Książka Anny Krawczak sprawia, że uświadamiamy sobie, co skandaliczne wypowiedzi biskupów i prawicowych polityków znaczą dla tych, którzy walczą o dziecko. Jak brzmią w uszach dzieci urodzonych dzięki in vitro. Jak bardzo są bolesne, upokarzające i piętnujące. To książka osobista i polityczna zarazem. Pełna emocji i zwierzeń, realistycznych do bólu opisów własnych doświadczeń, relacji innych osób i ważnych faktów - społecznych i medycznych. Książka bezkompromisowa i gniewna, głęboko poruszająca, a przy tym niesłychanie rzetelna, bo autorka zna się na rzeczy jak chyba nikt inny w Polsce. [Agnieszka Graff - autorka m.in. Świata bez kobiet i Matki feministki ][lubimyczytac.pl]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo