Biała róża

Tytuł oryginalny:
The white rose
Autor:
Amy Ewing
Tłumacz:
Iwona Wasilewska
Wydawca:
Wydawnictwo Jaguar (2015-2016)
Wydane w seriach:
Klejnot
Samotne miasto
ISBN:
978-83-7686-428-0, 978-83-7686-426-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.2 (5 głosów)

Violet ucieka. Po zdradzie Carnelian dziewczyna nie ma innego wyjścia, jak uchodzić z Klejnotu, inaczej i ją, i jej ukochanego czeka śmierć. Jednka opuszczenie najpiękniejszego kręgu Samotnego Miasta nie jest łatwe. Violet i Ashowi towarzyszy Raven, na której eksperymenty hrabiny odcisnęły piętno. Listy gończe za Ashem wiszą na każdej ulicy, a na zbiegów niestrudzenie polują Gwardziści... Gdzieś tam, na Farmie, jest obiecany przez Luciena Azyl, a w nim osoba, która wstrząśnie całym światem Violet. Już niebawem dziewczyna odkryje, że Augurie są o wiele bardziej potężne niż myślała. Czy Violet znajdzie w sobie dość odwagi, by dołączyć do Sprzysiężenia Czarnego Klucza i wystąpić przeciwko wszystkiemu, co dotąd znała?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • I co tu się zepsuło? • Był pomysł,całkiem ciekawa fabuła,nie najgorsi bohaterowie,a mimo to czegoś zabrakło. • Pierwsza część wciągnęła mnie od samego początku.Nie była może idealna,miała swoje spore mankamenty ale czytało się ją na jednym tchu. • Z kolei w kontynuacji nic nie przykuło mojej uwagi na dłużej. • Już po pierwszych rozdziałach okazało się,że każdy jeden problem jaki pojawia się na drodze naszych bohaterów,zostaje rozwiązany w błyskawicznym tempie.Nie było dreszczyku niepokoju,nie dostajemy nawet szansy,żeby zaniepokoić się o bohatera któremu kibicujemy.W pewnym momencie książka robi się przewidywalna,a główna bohaterka lekko irytująca. • Nie można mieć wszystkiego. • Koniec można uznać za jako tako satysfakcjonujący.Mam nadzieje,że w tej część autorka miała na celu uśpić naszą czujność.
  • ,,Biała róża "zaczyna się dokładnie w tym samym miejscu w którym kończy się,, Klejnot". • Violet ucieka z Klejnotu z ukochanym Ashem i przyjaciółką Raven. Ucieczka okazała się o wiele bardziej trudniejsza niż się tego spodziewali. Na każdej ulicy wiszą listy gończe za Ashem i polują na nich Gwardziści.W drodze na Farme pomagają im Lucien, Garnet oraz osoby sprzysieżone z Czarnym Kluczem.Podczas tej podróży możemy bliżej poznać Asha oraz jego rodzinę. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie postać Garneta który mimo początkowej niechęci zaczyna traktować głównych bohaterów jak przyjaciół. Do tego stopnia ze ma opory wracać do domu na swój własny ślub. W,, Białej róży "bohaterowie poznawają Sil która przewraca życie Violet do góry nogami.Dziewczyna odkrywa w sobie potężne moce i dowiaduje się kim były jej przodkinie. Sprzysiężenie Czarnego Klucza pokłada bardzo duże nadzieje w tym że dzięki Violet zmieni się ich dotychczasowe życie. W połowie książki można się domyślić na czym się skączy... • Kontynuacja,, Klejnot" jest bardzo udana mimo że wątek miłosny zszedł na drugi plan.Książkę bardzo szybko się czyta.Sporo osób porównuje,, Białą róże " do,, Igrzysk śmierci "a okładki mimo że ładne są bardzo podobne do serii,, Rywalki"
  • Świetna kontynuacja powieści "Klejnot". Dynamiczna akcja, nowe wątki... Najlepszą rekomendacją jest chyba fakt, że przeczytałam ją w jedno popołudnie. Tych, którzy pokochali bohaterów "Klejnotu" książka zapewne nie rozczaruje, a jedynie zaostrzy apetyt na kolejne części... Czy Violet uda się opuścić Klejnot? Czy porzuci Asha i Raven? I co wspólnego z jej ucieczką ma Garnet? Kim, lub czym jest Biała Róża? Odpowiedzi na te pytania czekają na Was w "Białej Róży". Miłej lektury :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
IwonaCh
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo