Książka bez obrazków

Tytuł oryginalny:
The book with no pictures
Autor:
B.J. Novak
Tłumacz:
Michał Rusinek
Wydawcy:
Wydawnictwo Czarna Owca (2020)
Wydawnictwo Czarna Owieczka (2015)
ISBN:
978-83-63010-52-2, 978-83-8143-418-8
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
5.0 (2 głosy)

I cóż może w niej być zabawnego? Przecież jeśli w książce nie ma obrazków, to oglądać w niej można tylko słowa na stronach. Słowa, które mogą nas zmusić do wydawania dziwacznych dźwięków… No więc właściwie co to za książka? Rozbrajająco prosta, a zarazem genialnie skonstruowana. Wywołuje wybuchy śmiechu za każdym razem, gdy do niej zaglądamy. Ale też pozwala przekonać dzieci, że słowo pisane może być niewyczerpanym źródłem zabawy i psot. Ostrzeżenie! Ta książka wygląda poważnie, ale w rzeczywistości jest kompletnie bez sensu. Jeśli twoje dziecko próbuje cię nakłonić, byś ją przeczytał (lub przeczytała), oznacza to, że chce ci spłatać psikusa. Będziesz musiała (lub musiał) mówić głupstwa i rozśmieszać wszystkich wokoło. Tylko potem nie mów, że cię nie ostrzegaliśmy…
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Cóż to za wesoła choć PISANA książka. Cóż to za zabawa przy jej czytaniu, bo przecież trzeba czytać i ...wydawać dźwięki. A to małpy a to innego dziada, bo i słowa tego wymagają i treść i dzieci przyklejone do czytającego... • Niemała gratka, której smak i walor podnosi tłumacz Michał Rusinek. Bellisima.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo