Wielki skok

Tytuł oryginalny:
Heist
Autor:
Daniel Silva
Tłumacz:
Agnieszka Andrzejewska
Wydawca:
Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza (2015-2016)
ISBN:
978-83-287-0079-6, 978-83-287-0441-1
Autotagi:
druk
powieści
4.5 (2 głosy)

Legendarny szpieg i konserwator dzieł sztuki przeprowadza w Wenecji renowację nastawy ołtarzowej pędzla Veronesego. Niespodziewanie otrzymuje pilne wezwanie od włoskiej policji. Okazuje się ,ze jego przyjaciel znalazł się poważnych tarapatach - policja znalazła go na miejscu mrożącej krew w żyłach zbrodni i zatrzymała jako podejrzanego.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Co otrzymamy gdy w jednej książce połączymy izraelskiego szpiega, córę Hamy, syryjski rząd, handlarza kradzionych dzieł sztuki i zaginiony obraz Caravaggia? Niesamowitą, wciągającą powieści sensacyjną, która zaciekawia już na wstępie i nie zwalnia tempa aż do ostatniej strony. • Kiedy izraelski szpieg i konserwator dzieł sztuki w jednym- Gabriel Allon przeprowadza w Wenecji renowację jednego z dzieł Veronesego, dostaje niespodziewane wezwanie od włoskiej policji. Aby wydostać z tarapatów swojego przyjaciela, musi znaleźć mordercę handlarza dzieł sztuki, jednak sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż można się było początkowo spodziewać, a Gabriel wyrusza na poszukiwania zaginionego obrazu Caravaggia- „Bożego Narodzenia”. Niebawem wychodzi na jaw, że w całą akcję zamieszane są władze Syrii. W pogoni za prawdą nasz szpieg ruszy w podróż po niemal całej Europie, nawiąże współpracę z zagranicznymi wywiadami, złodziejami, fałszerzem i pracownicą banku. Czy jego misja zakończy się sukcesem? Co stało się z obrazem Caravaggia? I jaką rolę w całej sprawie pełni pewien austriacki bank? O tym musicie przekonać się sami. • „Wielki skok” to czternasty tom serii z Gabrielem Allonem i pierwszy, który przeczytałam. Gdy książka wpadła w moje ręce, nie wiedziałam, o pozostałych częściach, jednak wcale nie przeszkadzało mi to w lekturze. Wszystkie wątki są dokładnie wyjaśnione, więc czytając o wydarzeniach z przeszłości bohatera nie ma problemów z interpretacją wydarzeń. • Styl autora jest bardzo dobry, widać w nim doświadczenie pisarza. Silva może pochwalić się niezwykle lekkim piórem, dzięki czemu, nawet dość skomplikowane zagadnienia dotyczące konserwacji obrazów, czy też struktur szpiegowskich nie sprawiają najmniejszego problemu. • Akcja powieści toczy się w zawrotnym tempie. W jednym momencie jesteśmy świadkami kradzieży „Słoneczników” Van Gogha, by po chwili udać się do Tel Awiwu na Bulwar Króla Saula. Brawurowa misja, którą wymyślił autor sprawia, że nie jesteśmy w stanie oderwać się od książki. • Duży plus należy się Silvie również za kreację bohaterów: są charakterystyczni i intrygujący. • • Cała kompozycja jest bardzo spójna i przemyślana. Nie ma tu przypadkowych, nic nie wnoszących do akcji wątków. I na prawdę, choćbym bardzo chciała się przeczepić to nie ma do czego. • „Wielki skok” to niebanalna powieść sensacyjna, trzymająca w napięciu do ostatnich stron. Wciąga czytelnika w wir wydarzeń, zabiera w niesamowitą podróż po zakątkach Starego Kontynentu i pozwala towarzyszyć słynnemu szpiegowi podczas kolejnej brawurowej misji. •
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo