Edukacja domowa w Polsce:

teoria i praktyka

Redakcja:
Marzena Zakrzewska
Paweł Michał Zakrzewski
Paweł Zakrzewski
Wydawca:
Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa Adam (2009)
ISBN:
978-83-7232-930-1, 978-83-931070-0-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
rodzina
5.0

Edukacja domowa to edukacja do życia. To nie tylko teoria, ale i nauka szeroko pojętej pracy w domu. To również pokazywanie dziecku świata, kształtowanie w nim umiejętności sensownego spędzania czasu, jak i szacunku do siebie. To możliwość koncentracji na mocnych stronach i zainteresowaniach oraz szybsze osiąganie lepszych wyników w bezpiecznych emocjonalnie warunkach. Edukacja domowa w Polsce to zbiór artykułów dotyczących edukacji domowej, która staje się coraz popularniejszą ścieżką edukowania dzieci i młodzieży. Zamieszczone w niej doświadczenia i opinie rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, historyków, psychologów, socjologów, prawników, filozofów i teologów mają na celu ukazania szerokiej perspektywy tego zagadnienia i pomóc odpowiedzieć Czytelnikowi na następujące pytania: Jak w praktyce wygląda nauczanie domowe? Kto jest lepszym nauczycielem: instytucja czy rodzic? Jakie są plusy i minusy prowadzenia szkoły w domu?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przełomowa praca zbiorowa dla edukacji domowej w Polsce. 2009 rok i pierwszy sukces legislacyjny - brawo Paweł i Marzena Zakrzewscy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
lexpolska
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo